Передає Польське радіо

Присутній на цьому заході президент Польщі Анджей Дуда відзначив, що завдяки творцям архіву Варшавського гетто нам відомі реалії життя тих часів. У період окупації до будинку, де міститься Єврейський інститут, приходили люди, щоб обмінятися інформацією про те, кого вбили німецькі солдати, і кому вдалося втекти з гетто. За словами польського президента, творці Архіву бачили систематичне знищення єврейського народу, у чому відповідальною є німецька сторона, що створила на польських землях свої фабрики смерті.

Глава Польщі звернув увагу на заслуги творця Підпільного архіву Варшавського гетто Емануеля Рінґельблюма, який вирішив повернутися з Женеви до окупованої Польщі. Якби він цього не зробив, можливо, залишився б живим, але не створив би архіву і знання про геноцид єврейського народу були б меншими. За словами президента Анджея Дуди, Емануель Рінґельблюм був євреєм, але також був польським патріотом і не міг залишатися байдужим після нападу гітлерівської Німеччини на свою країну.

На виставці показано 20 тисяч оригінальних документів часів Другої світової війни. Метою творців архіву було задокументувати все, що відбувалося з євреями під час війни та німецької окупації.