Про це британський прем'єр Тереза Мей заявила під час виступу на банкеті лорд-мера Лондонського Сіті, передає «112 Україна» з посиланням на ВВС.

За її словами, уряд Володимира Путіна намагається «підірвати вільні суспільства».

Очільниця британського уряду заявила, що Москва поширює фейкові новини, аби «посіяти розбрат на Заході».

За словами Терези Мей, Лондон не хоче «вічної конфронтації» з Росією, але Британія захищатиме свої інтереси.

Під час своєї великої зовнішньополітичної промови у Mansion House в Лондоні, пані Мей зазначила, що в неї «дуже просте повідомлення» для президента Путіна. Вона заявила, що він має обрати «інший шлях», який відрізнятиметься від того, яким йшла Росія останнім часом, анексувавши Крим, розпалюючи конфлікт в Україні й організувавши кібератаки на уряди й парламенти в Європі.

Росія могла б стати цінним партнером Заходу, якщо вона буде «грати за правилами», заявила прем'єр-міністр.

«Росія неодноразово порушувала національний повітряний простір кількох європейських країн і проводила цілеспрямовану кампанію кібершпіонажу й розколу», – зазначила пані Мей.

За її словами, Росія вдавалася до хакерських атак на міністерство оборони Данії й бундестаг.

«Ми знаємо, чого ви прагнете, й у вас нічого не вийде. Тому що ви недооцінюєте стійкість наших демократій, вільне та відкрите суспільство і прихильність західних країн альянсів, які нас пов'язують», – підкреслила британський прем'єр.

За словами Терези Мей, Британія залишає ЄС і зберігає повну прихильність НАТО, але прагне укласти угоду по «брекзиту», яка «зміцнить ліберальні цінності». Міцне економічне партнерство Британії та ЄС стане бастіоном проти спроб Росії порушити порядок у Європі, сказала британський прем'єр.

«Ми вдамося до необхідних заходів, аби протидіяти російській діяльності», – заявила Тереза Мей.

«Але це не ті відносини з Росією, яких ми хочемо. Ми не хочемо повертатися до холодної війни або перебувати в стані постійної конфронтації», – додала британський прем'єр.

Пані Мей зазначила, що Росія як постійний член Ради Безпеки ООН здатна грати важливу роль у створенні міжнародної стабільності.

За словами Терези Мей, вона сподівається, що колись Росія обере інший шлях, але поки вона цього не зробила.

 

«Вголос»