Експерти очікують, що результати аналізів, проведених в лабораторії, протягом 1-2 днів дадуть точну інформацію про тип інфекції та її походження. Хлопців госпіталізували мінімум на тиждень, пише «Сегодня».

За словами представника Міністерства охорони здоров'я Таїланду, вісім хлопців добре себе почувають, ні у кого з них немає лихоманки. Дітям дали вітамін Б і вакцину від сказу.

Фахівець розповів, що у хлопчиків з другої групи «дуже низька температура тіла», проте їм стає краще. Четверо перших врятованих вже в стані «вживати нормальну їжу», підкреслив представник МОЗ. Окрім того, вони можуть «самостійно стояти і пересуватися, правда покищо навколо ліжка». У всіх вісьмох немає проблем з зором.

У МОЗ додали, що в першій групі евакуйованих перебували діти у віці від 14 до 16 років, а в другій – від 12 до 14 років. За словами фахівця, перші четверо хлопців «вічно голодні» і їм «потрібно більше їжі». Всі хлопчики стверджують, що за час перебування в підземеллі вони не бачили якихось тварин і не контактували з ними.

На місці інциденту триває підготовка до евакуації з печери решти п'яти чоловік, яка може не завершитися у вівторок. Як пояснював керівник операції, колишній губернатор провінції Чіанграй Наронгсак Осоттханакон, нинішній план розрахований на звільнення чотирьох осіб.

У той же час він підкреслив, що в понеділок друга стадія була завершена на дві години швидше, ніж перша в неділю. Таким чином, через прискорення процесу з'явився шанс, що всі, хто залишився всередині зможуть вибратися на поверхню протягом сьогоднішньої операції.

Нагадаємо, наприкінці червня дванадцять футболістів-підлітків юнацької футбольної команди «Академія диких кабанів» і її тренер загубилися в печері Кхао Луанг в провінції Чіанграй на півночі Таїланду. Хлопці пішли на прогулянку серед скель, але їх подорож перервала злива. Саме негода і вода, що залила печеру, завадили їм вчасно вийти на світло.

2 липня рятувальники знайшли підлітків і їхнього тренера, які загубились у печері Кхао Луанг на півночі Таїладу. Їхні пошуки тривали дев'ять днів – дітей розшукували тайські дайвери і міжнародні фахівці. А біля входу в печеру чекали і молилися батьки.

Участь у рятувальній операції також брав український дайвер Всеволод Коробов. Він пройшов найскладнішу трикілометрову ділянку в затопленій печері.

У понеділок рятувальники вивели іще чотирьох хлопчиків із затопленої печери в Таїланді. 

Американський підприємець Ілон Маск повідомив, що міні-субмарина готова до використання в рятувальній операції з визволення з печери Кхао Луанг дітей і вже доставлена в Таїланд.