Про це повідомляє видання Bihus.Infо з посиланням на сайт Верховної Ради.

Зазначається, що згідно з усіма іншими документами на сайті Ради, зокрема стенограмою засідання і офіційними результатами голосування, норма про скасування ПДВ для імпортерів обладнання відновлюваної енергетики насправді не була підтримана.

У виданні додають, що у сесійній залі 3 липня за цю поправку проголосували лише 155 депутатів з необхідних 226. Разом з тим на сайті Верховної Ради опублікована новина про те, що скандальна пільга проголосована.

«Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, устаткування, комплектуючих, що […] призначені для виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії», –  цитує видання повідомлення Ради.

Журналісти наголошують, що звільнення від ПДВ імпортного обладнання запропоноване на найближчий час – до початку 2020 року, тож скористатися ним могли б лише ті компанії, які вже готові купувати таке обладнання.

Так, за даними одного з провідних рейтингових агентств FITCH, холдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова планує вкласти у будівництво «зелених енергостанцій» 445 млн євро у 2018 році і 285 млн євро у 2019 році. Понад половина коштів піде саме на імпортне обладнання.

За приблизними підрахунками видання, поправка нардепів допомогла б Ахметову заощадити понад 3 мільярди гривень. Відповідно ця сума не потрапила б до бюджету.

«Скандальну поправку внесли в законопроект, що стосувався виплати аліментів. У тексті до першого читання її не було, вона з’явилася там напередодні голосування закону в другому читанні, після проходження Комітету податкової і митної політики», – йдеться у повідомленні.

Текст ухваленого закону з’явиться у відкритому доступі тільки після підпису президента.