З ініціативою провести парламентські слухання на тему: «Про стан поводження з відходами в Україні» виступила голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех. Планується провести слухання 23 жовтня в залі пленарних засідань Верховної Ради України.
Сказати що питання актуальне це нічого не сказати. Щорічно у Львівській області утворюється від 600-700 тис. т. сміття. Цього достатньо щоб накрити пів Львова п’яти сантиметровим шаром! На сьогодні на території області налічується 671 сміттєзвалище загальною площею понад 600 га, на яких нагромадилось понад 50 млн. т сміття. І лише у 12- ти сміттєзвалищ є дозвільні документи. А скільки ще необліковано по лісах, полях, ярах, узбіччям доріг.
Не варто, думаю, наголошувати наскільки це питання архіважливе для Львівщини (зокрема, як і для всієї України), з її пам’ятником безвідповідальності та недбалості, банальним звалищем сміття біля с. Грибовичі. Наші предки будували шикарні замки і нам залишили, ми ж своїм дітям та внукам залишаємо купи сміття.