Про це повідомляє прес-центр СБ України.

«Правоохоронці встановили, що посадовці реалізовували плазму крові, виготовлену комунальною установою «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради і двома її філіями, фіктивним комерційним структурам у два з половиною рази дешевше собівартості. Надалі ділки реалізовувала плазму крові легальній фармацевтичній компанії, яка виробляла високовартісний медпрепарат для подальшого експорту», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час обшуків у приміщенні Житомирського обласного центру крові та двох його районних філіях та офісах комерційних структур, зареєстрованих у Києві, оперативники СБ України вилучили документацію, яка доводить здійснення нелегальної оборудки та продаж плазми крові фіктивним структурам. За попередніми підрахунками фахівців Державної фінансової інспекції, через корупційний механізм комунальному підприємству завдано збитків на майже два мільйони гривень.

Тривають слідчі дії у рамках кримінального  провадження за ч. 5 ст.191 Кримінального кодексу України для притягнення до відповідальності усіх встановлених організаторів та учасників корупційного механізму.