У 2017 році Укрзалізниця на оновлення рухомого складу планує спрямувати 12,5 млрд грн

ПАТ «Укрзалізниця» планує суттєво збільшити інвестиції в оновлення рухомого складу – зокрема, у поточному році спрямувати на ці цілі понад 12,5 млрд грн.

Про це сьогодні в Києві під час II Українського інфраструктурного форуму повідомив член правління товариства Іренеуш Василевський, повідомляє прес-служба «Укрзалізниці».

За словами Іренеуша Василевського, надзвичайно важливо зупинити тенденцію зменшення кількості вантажних вагонів та локомотивів і почати збільшувати робочий парк. Він розповів, що у 2017 році парк вантажних вагонів планується оновити за рахунок майже 9 тисяч нових – це і закупівля у виробників, і виготовлення на власних заводах-філіях. Зокрема, вже до кінця цього тижня буде повторно оголошено тендер на виготовлення майже 2,5 тисяч піввагонів. Також, за його словами, планується придбати і 50 пасажирських вагонів.

Окрім того, ПАТ «Укрзалізниця» модернізуватиме рухомий склад для продовження терміну експлуатації – окупність інвестицій у модернізацію локомотивів у 3-4 рази швидша, ніж у їх придбання. «Основними джерелами для інвестицій є власні та залучені кошти, також для інвестицій необхідно індексувати тарифи. За прогнозами, якщо це відбудеться з червня, то галузь може отримати майже 7 млрд додаткових надходжень. Ми зобов’язалися, що кожна гривня від підвищення тарифів буде обліковуватися на окремому рахунку й буде спрямована на інвестиції», – зазначив Іренеуш Василевський. Він також зауважив, що зростають ціни на виготовлення вагонів та вартість ремонту рухомого складу. Але якщо вдасться реалізувати п’ятирічну програму оновлення рухомого складу, що її наприкінці минулого року прийняло правління товариства, то до 2021 року включно вантажний рухомий склад буде оновлено на 50%.

«За п’ять років, починаючи з 2017-го, ми хочемо спрямувати на оновлення рухомого складу 86,5 млрд грн – на придбання локомотивів, пасажирських і вантажних вагонів та моторвагонного рухомого складу, а також модернізацію. Реалізовувати інвестиційну програму ми вже почали наприкінці 2016 року. Зокрема, робочий парк вантажних вагонів вже збільшили на 5%, бо на 1 вересня 2016 року була найгірша ситуація – 60 тис. вантажних вагонів у робочому парку. І це результат того, що їх кількість щорічно зменшувалася. Нам вдалося це зупинити», – розповів Іренеуш Василевський.

Загалом у 2017 році Укрзалізниця планує спрямувати понад 22 млрд грн капітальних інвестицій у придбання та модернізацію рухомого складу, капітальне будівництво й інфраструктуру.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram