У Бродах відкрили виставку «ЗУНР: у війні та державотворенні» (ФОТО)

12.11.2017 18:43
Зображення 1 / 7 Використовуйте клавіші для перегляду
22 листопада 2017 року у виставковій залі Бродівського історико-краєзнавчого музею за підтримки «Легіону Свободи. Бродівщина» та Об’єднання українок «Яворина» відкрилася виставка «ЗУНР: у війні та державотворенні». Науково-популярну фотовиставку створено до 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років. У відкритті взяли участь автор виставки, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак, голова Всеукраїнського об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех, голова «Легіону Свободи. Бродівщина» Микола Габа, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.

Передає прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода»

На відкриття виставки завітало багато молоді, школярів, працівники бібліотек, закладів культури та освіти.

«У ці дні ми згадуємо Героїв, які впродовж кількох місяців відстоювали українську державність на Майдані, передусім вшановуємо тих, що віддали життя за наше майбутнє. Дуже часто історики проводять паралелі між минулим і сучасним. І сьогодні, як і в минулому,  Революцію творять романтики, а люди, які приходять до влади, не здатні творити державу, в якій би гідно жили українці та яку шанували б у світі. І сьогодні, як і колись, ми чекаємо на підтримку світу, на успіхи в переговорах, йдемо на поступки ворогові, а нас дурять і зраджують. То, може, час зробити висновки з нашої історії та не повторювати помилок? Українці мають зрозуміти, що ніхто замість них не збудує їм державу, ніхто не відстоїть нашої територіальної цілісності, ніхто не подарує нам перемоги у війні. Треба розраховувати на власні сили.

Так, нам важко, бо змушені протистояти двом ворогам – зовнішньому агресорові, Москві, яка наступає зовні, та внутрішньому – корупції, свавіллю, засиллю олігархату, які роз’їдають Україну зсередини. Я закликаю українців не опускати рук, а продовжувати боротьбу за справедливість, за соціальні та національні права. І ми не маємо права забути про велику жертву лицарів – творців ЗУНР, героїв Небесної Сотні та всіх, хто поклав життя за Україну», - сказала у своєму виступі Ірина Сех.

Микола Габа нагадав тезу, що нація, яка не пам’ятає своєї історії, не має майбутнього – не  даремно російська пропаганда намагалася стерти в нас національну пам'ять, переписувала історію, забороняла рідну мову.

«На цій виставці, на цих фото ми бачимо людей, які виборювали українську державу на початку 20 століття. Це і шляхетні полковники, і рядові безвусі вояки, яких єднало одне почуття – любов до Батьківщини та прагнення до свободи. Імена борців за українську національну ідею та тих, хто допомагав їм у боротьбі, тих, хто оспівав цю боротьбу ‒ ми пам'ятатимемо завжди. Я представляю об'єднання "Легіон Свободи", до якого входять свободівці, які захищають Україну в складі добровольчих батальйонів, ЗСУ, Нацгвардії та в інших формуваннях. Ми є продовжувачами справи наших дідів, бо нам зараз доводиться виборювати незалежність України у протистоянні з російським окупантом. Війна не завершена, допоки існує імперська Росія, яка прагне загарбати Україну. Та ми зупинимо цю навалу в пам'ять про загиблих лицарів та на славу майбутніх поколінь українців!» - наголосив Микола Габа.

Історик та учасник російсько-української війни Михайло Галущак провів екскурсію для перших відвідувачів експозиції.

«Сьогоднішня війна з Росією - це, у певній мірі, відгук події Української революції 1917-21 рр. На полі почесних поховань на Личаківському цвинтарі є могили вояків Галицької Армії, Української повстанської армії, Дивізії "Галичина" та учасників сучасної російсько-української війни. Якщо одне покоління не вирішує проблеми, які на нього покладені - ці проблеми нікуди не зникають, вони. просто, переносяться на наступне покоління. Якщо б ми зберегли державу сто років тому - можливо, у нас не було б сьогоднішньої війни з Росією. Історія вчить нас бути відповідальними», - зазначив Михайло Галущак.

На численні прохання вчителів виставка діятиме до 3 грудня. Контактний телефон для організації екскурсій: 4-21-13.


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm