У Держкіно пояснили, чому заборонили серіал «Офіцерські дружини»

Український телесеріал «Офіцерські дружини», який разом із російським фільмом «Завдання особливої важливості. Операція «Тайфун» рішенням Експертної комісії при Держкіно був заборонений до показу в Україні, взагалі не мав права з'являтися на наших телеекранах.

На цьому наголосив перший заступник голови Державного агентства з питань кіно Сергій Неретін, пише «Укрінформ».

«Члени Експертної комісії переглянули обидва твори і більшістю голосів ухвалили рішення заборонити їх до показу. Це рішення ми в Держкіно підписали - і відповідно ці прокатні посвідчення вже відкликані. В основному думки експертів збіглися на тому, що фільми створюють позитивний образ органів держбезпеки СРСР та радянського режиму загалом», - сказав Неретін.

Зокрема, він зазначив, що телесеріал «Офіцерські дружини» був вироблений в Україні 2015 року. Саме тоді був ухвалений закон «Про кінематографію» зі змінами, який забороняє в Україні  «розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора і їх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки».

«Тож серіал «Офіцерські дружини» виробництва 2015 року взагалі не мав права бути в ефірі», - підкреслив Неретін. 

Він зазначив, що, ймовірно, прокатне посвідчення теж було видане в 2015 році. «Але на той час існувала інша Експертна комісія, і її склад не вбачив на той момент у фільмі нічого поганого. Новий склад після звернення Нацради заборонив фільм, і відповідно до ухваленого нами вчора рішення він не може демонструватися в Україні», - сказав перший заступник голови Держкіно.

Нагадаємо, у відповідь на звернення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з проханням розглянути на засіданні Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, що діє при Держкіно, питання про дотримання/порушення чинного законодавства України у демонструванні т/с «Офіцерські дружини» (Україна, 2015, режисер Д.Петрунь) і т/ф «Завдання особливої важливості. Операція «Тайфун» (Росія, 2013, режисер П.Амєлін) Експертна комісія вирішила анулювати прокатні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування та скасувати державну реєстрацію цих творів як таких, що містять порушення чинного законодавства, а саме ст. 15-1 Закону України «Про кінематографію».

Телесеріал «Офіцерські дружини» виробництва Star Media виходив на телеканалі «Україна». Серіал «Завдання особливої важливості. Операція «Тайфун» - на каналі «Інтер». 

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram