У держустановах Литви хочуть відмовитися від російського програмного забезпечення

Фахівці в області комп'ютерної безпеки зараз шукають, чим замінити небезпечне програмне забезпечення, пов'язане з Росією, яке використовують на держпідприємствах і у державних відомствах Литви.

Про це розповів віце-міністр оборони Литви Эдвинас Кярза, – пише 112.ua за даними порталу Delfi.

«Відомі випадки, коли має місце підозріле програмне забезпечення. Зазначено, що у ньому залишені можливості для підключення, а коли відбувається підключення, залишається тільки гадати, що вони роблять, як вони контролюють», – сказав Кярза.

Він не уточнив, для яких державних відомств і підприємств виникає така загроза і чи від будь-якого програмного забезпечення вона виходить, однак сказав, що таке ПО пов'язане з Росією.

Раніше троє депутатів Сейму Литви звернулися до прем'єра з проханням дати оцінку масштабів використання російського програмного забезпечення та інформаційних систем у державних відомствах та установах, а також на підприємствах, що мають стратегічне значення для національної безпеки.

За словами депутатів, Департамент поліції Литви з 2006 року використовує створені на основі платформи 1S:Imone модулі системи фінансового обліку, російська розвідка могла використовувати це забезпечення для шпигунства. Литовська залізниця, за словами парламентаріїв, використовує систему безпеки Klub-U розробки Іжевського радіозаводу, який відноситься до військово-промислового комплексу Росії. Ця система була впроваджена на всіх локомотивах при модернізації залізничної системи Литви. Klub-U, як відзначають консерватори, використовує російську супутникову навігаційну систему ГЛОНАСС, з її допомогою встановлюються координати локомотивів, параметри руху - координати і швидкість.

Кярза каже, що фахівцям ще належить дати оцінку безпеки цих систем. Директор Служби кібербезпеки і телекомунікацій Дарюс Адомайтіс сказав, що згадані системи поки що не піддавалися аналізу, проте вже рекомендовано відмовитися від використання антивірусних програм, створених російською компанією Symantec. 

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm