У діяльності «Укрспирту» виявили порушення на 3 млрд грн

Плановий внутрішній аудит діяльності ДП «Укрспирт» та місць провадження діяльності виявив понад 3 млрд грн фінансових порушень, серед яких 1,2 млрд грн – завдані підприємству збитки.

Перевірка охопила період з 1 січня 2012 по 31 березня 2015 року, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Виявлено такі основні порушення: реалізація продукції за цінами, нижчими від собівартості, закупівля сировини з необґрунтовано завищеною вартістю, оплата послуг, надання яких не підтверджено відповідними документами, нестача майна та цінностей, у тому числі паливно-мастильних матеріалів, зерна та автомобілів. Найбільше фактів протиправної діяльності встановили у 2014 році.

Наприклад, проведення господарських взаємовідносин з компаніями, що мають ознаки фіктивності, призвели до втрат на суму близько 1 млрд грн. У результаті держбюджет не отримав понад 400 млн грн податків.

Через продаж спирту та спиртовмісної продукції за заниженими цінами ДП «Укрспирт» втратило понад 134 млн грн. При закупівлі сировини та оплаті витрат за її зберігання переплачено 10,4 млн грн. У жовтні 2014 року у приватної компанії було замовлено послуги з пакування кукурудзи за цінами, які у 7 разів перевищували ринкові. У результаті втрачено 903,5 тис. грн. Під виглядом впровадження альтернативних джерел енергії здійснювали закупівлю деревних пелетів за суттєво завищеними цінами, тим самим завдано понад 2,1 млн грн збитків.

Як повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, наразі матеріали аудиту готують до передачі правоохоронним органам. «Питання повернення держкомпанії вкрадених грошей для нас принципове. Проситиму керівництво Генпрокуратури, СБУ та МВС узяти справу під особливий контроль. Крім того, розслідування фактів потребує пильного контролю з боку суспільства. Без цього організатори та учасники «спиртових схем» надалі вважатимуть себе безкарними», — сказав Олексій Павленко.

Окрім внутрішнього аудиту з боку міністерства, на підприємстві відбулася ревізія Державної фінансової інспекції. Вона охопила діяльність у відповідний період часу не лише ДП «Укрспирт», а й підприємств, що входять до сфери управління Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт». Ревізія засвідчила безпідставну втрату понад 2,3 млрд грн, у тому числі більше ніж 880 млн грн збитків.

Теги: Укрспирт

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram