У Дніпрі стався інцидент у соборі УПЦ (МП)

Інформація про інцидент, який стався в Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ (Московського патріархату) в Дніпрі 6 січня, зареєстрована в журналі єдиного обліку Шевченківського райвідділу поліції.

Про це Радіо Свобода повідомили в обласному управлінні Національної поліції.

За даними з поліції, на місце інциденту виїздили співробітники райвідділу, вони зафіксували відсутність матеріальних збитків та пошкоджень у храмі. Водночас у поліції поінформували, що листівки, які в будівлі церкви розкидали невідомі, вилучено.

У Дніпропетровській єпархії УПЦ (МП) 10 січня Радіо Свобода повідомили, що про зрив служби не йдеться: невідомі зайшли до храму близько 14:00, коли там не було богослужіння, а перебувало лише кілька вірян, які ставили свічки. «Зараз цим займаються правоохоронні органи», – сказали в єпархії, зазначивши, що не даватимуть оцінку діям невідомих.

Відповідальність за акцію в кафедральному соборі УПЦ (МП) в Дніпрі взяла на себе незареєстрована організація «Ліга Сходу». Як підтвердили в організації, 6 січня вдень активісти, прізвища яких не розголошуються, зайшли в собор, розкидали листівки і зачитали звернення.

Відео своїх дій активісти потім оприлюднили на YouTube, назвавши його «Невідомі зірвали службу в УПЦ МП». На кадрах видно, як люди, чиї зображення розмиті, зачитують слова з Євангелія про те, як Ісус Христос виганяв торговців з храму, та вигукують: «Торговці Богом». Після цього вони розкидають листівки і виходять.

У коментарі Радіо Свобода в організації повідомили, що зробили це у відповідь на інцидент за участю представників УПЦ (МП) у Запоріжжі. «Цією акцією ми відреагували на подію, що трапилась у Запоріжжі. Одразу хочемо зазначити: ми не є противниками церкви як такої… І ми всіляко підтримуємо проукраїнську церкву та стоїмо на засадах її захисту. Але церква Московського патріархату ніяк не є проукраїнською, більш того, вона є проросійською, ми всі пам’ятаємо висловлювання патріархів МП щодо Криму та війни в Україні. Те, що трапилось у Запоріжжі, було останньою краплею», – зазначили в «Лізі Сходу».

Російський богослов Андрій Кураєв вважає, що священики Запорізької єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) порушили канони, коли відмовилися відспівувати трагічно загиблого хлопчика.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram