11 07 2018 17:21

У ГПУ пояснили, чому перевіряли начальника управління спеціальних розслідувань Горбатюка

Генеральна прокуратура заявила, що про перевірку департаменту спецрозслідувань було відомо його очільнику Сергію Горбатюку, оскільки вона була плановою.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

У відомстві зазначають, що перевірка не була позаплановою і проводилась «відповідно до пункту 4.2 плану першочергових заходів ГПУ на ІІ квартал 2018 року».

Повідомляється, що план щодо перевірки генпрокурор Юрій Луценко затвердив ще 26 березня і передав куратору департаменту спецрозслідувань 4 квітня.

16 травня для перевірки створили робочу групу працівників ГПУ, а 21 травня відповідний наказ віддали департаменту.

«Кожен член групи при першій зустрічі у приміщенні департаменту 2 липня, а потім 6 липня, повідомив його очільника (Горбатюка – ред.) про напрямки перевірки, зазначивши назви номенклатурних справ, які будуть розглядатися», – повідомили в прокуратурі.

Також вказується, що Горбатюка не просили «підписати документи про відмову в допуску комісії до перевірки», а навпаки, переконували у її необхідності.

У ГПУ наголошують, що прийняли до уваги всі скарги Горбатюка про «конфлікт інтересів» у перевіряючих і окремих членів групи замінили.

Зміни були внесені Генпрокурором 24 червня та 7 липня.

У ГПУ звинуватили Горбатюка у тому, що він, незважаючи на надану інформацію, вимагав «документи щодо того, які саме напрями планується перевіряти».

«При цьому (Горбатюк – ред.) не зміг послатися на жоден нормативно-правовий акт, яким передбачено надання таких «документів». Заблокував проведення перевірки безпідставними і нічим не передбаченими вимогами», – йдеться в повідомленні.

Перевірку не виконали, як пишуть у ГПУ, через «безпідставну, необґрунтовану та незаконну» відмову Горбатюка створити умови для роботи групи.

 

«Вголос»