У Калуші на дні замкової криниці знайшли півтори тисячі артефактів

У Калуші підбили підсумки більш ніж півторарічних археологічних досліджень замкової криниці. З весни 2016 року її розкопували калуські краєзнавці і працівники музейно-виставкового центру.

Спочатку у криниці шукали рештки повстанців, які, за свідченнями очевидців, могли там бути. Адже у першій половині минулого століття колодязь перебував на території місцевої тюрми НКВС. Однак, людських останків там не знайшли. Тому формат розкопок змінили на археологічне дослідження давньої криниці, пише 0342.ua

Криницю розкопали за допомогою трактора. А вже більш детальні дослідження проводили без допомоги техніки. Сформували цілу групу калуських копачів-добровольців на чолі із Василем Фіцаком. Ґрунт із криниці буквально просіювали. Знайшли більш ніж півтори тисячі артефактів. 

«Є важливі фрагменти, є супутні. Ми нарахували близько 20-и видів всяких фрагментів. Це - скляні вироби, є кераміка, в основному - чорна. Менше - залишків глиняного посуду, фаянсу і порцеляни, - каже старший науковий співробітник музейно-виставкового центру Калуша Богдан Яневич. -  Є надзвичайно цікаві для калушан експонати. Наприклад, шматок тарілки зі зображенням маєтку. Зображення виявилося подібним до того, яке є на давній калуській поштівці».

Надалі фахівці облікують і систематизують знахідки. А ось щодо криниці, то її хочуть реставрувати «під Середньовіччя». Адже вперше про неї було згадали у «Люстрації Калуського замку» 1693 року.

«Ми написали грантове подання, що у майбутньому хотіли б реконструювати криницю у середньовічному стилі. Поки що - досліджуємо, як вона мала б виглядати, - каже молодший співробітник музейно-виставкового центру Калуша Олег Відливаний. - Хочемо розкопати дно, щоб воно було кам'яне».

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram