У Колегіумі УКУ зі студентами житимуть викладачі та куратори (ФОТО)  

26 серпня у Львові урочисто відкрили Колегіум ім. патріарха Йосипа Сліпого Українського католицького університету. Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), владика Борис (Ґудзяк) у співслужінні з єпископами та священиками провели чин освячення новозбудованого Колегіуму.

Про це інформує відділ інформації та зовнішніх зв'язків Українського католицького університету.

«Сьогодні ми благословляємо унікальну споруду: наша Церква і, зокрема, УКУ отримує необхідний інструмент для виховання мирянина. Колегіум – це не є гуртожиток, тут буде будуватися спільнота. Тут вашим дітям, окрім високих і передових навчань, Церква передасть віру та виховає їх бути добрими християнами, активними мирянами, які зможуть перейняти багато ініціатив і понести відповідальність», – звернувся у вітальному слові Блаженніший Святослав (Шевчук).

На думку Глави УГКЦ, сьогодні УКУ стоїть у авангарді виховання мирян у Церкві. Блаженішший Святослав подякував ректорату Університету на чолі з єпископом, а також  жертводавцям: «Цей проект матиме вплив на майбутнє України. Бажаю, щоб передсмак великих справ, який ми сьогодні відчули, у майбутньому міг довершитися рукою покликаних».

За словами ректора УКУ владики Бориса (Ґудзяка), новозбудований Колегіум є свідченням того, що УКУ намагається переосмислити феномен Університету у ХХІ ст.

Унікальним є те, що зі студентами у Колегіумі житимуть викладачі, куратори, адміністратори. Так, кожні 20-25 студентів матимуть свого куратора. Тут також проживатимуть монахині-редимптористки. Передбачені у будівлі чотири гостьових квартири, де житимуть дипломати, політики, художники, інтелектуали. Гості мешкатимуть кілька тижнів чи навіть місяців. Вже з вересня 2012 року сюди приїжджають колишній посол Великобританії в Україні Роберт Брінклі з дружиною, професор Леонід Рудницький зі США, професор Крістіна Гантель-Фрейзер з Канади.

Також у новозбудованому Колегіумі УКУ будуть квартири для осіб з особливими потребами. Такого, за словами ректора, не було в жодному університеті «Люди, які мають особливі потреби, мають особливі дари. У суспільстві, де панує страх, ми потребуємо осіб, що мають особливий дар у стосунках, які через усі фасади та маски у чудесний і таїнственний спосіб уміють поставити найважливіше питання – «Чи ти вмієш любити мене, бо я хочу твоєї любові». Наші друзі з Емаусу, Віри і світа, Ляршу, є такими. Тому в Колегіумі ми будемо формувати спільноту Емаус. Ці люди не потребують від нас соціальної подачки, вони стануть для усіх професорами людських стосунків», – вважає єпископ.

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm