У Києві вшанували пам'ять Романа Шухевича та полеглих у сучасній війні з Московією

05.03.2017 23:33
Зображення 1 / 4 Використовуйте клавіші для перегляду
5 березня 2017 року в Києві на Майдані Незалежності відбувся мітинг-реквієм «Генерал та його воїни». Захід був приурочений 67-им роковинам загибелі Головного Командира УПА Романа Шухевича та 25-річчю з дня народження першого полеглого в московсько-українській війні донецького свободівця Дмитра Чернявського. Участь в акції, яку організували Всеукраїнське об'єднання «Свобода» та ВГО «Сокіл», взяли також активісти «Національного корпусу», «Правого сектора», «Студентської Свободи», небайдужі кияни. Загалом на центральній площі столиці зібралося кількасот осіб.

Захід розпочався зі спільної молитви за душі героїв, які загинули в боротьбі за українську державність. Далі відбувся мітинг, на якому, зокрема, виступив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

«Влада, яка працює на інтереси своєї кишені, а не народу, може врешті-решт призвести до повернення старого режиму, до повернення комуністів та «регіоналів» – незалежно від того, як вони називаються. На жаль, зараз відбувається саме цей процес. Влада знайшла для себе дуже класну формулу: «Ви нас не критикуйте, бо йде війна. А хто критикує – агент Кремля». Все дійшло до абсурду. На наших очах нищать і грабують Україну. Ніхто з них уже не пам’ятає про тих героїв, які гинули тут, на Майдані, а до вшанування загиблих на війні зараз вони ставляться формально.

Україну спіткають проблеми, бо при владі не націоналісти. Керівництво державою окупували бариги та олігархи, які не мають нічого спільного з національною ідеєю. З тією ідею, за яку вмирало не одне покоління героїв, у тому числі й легендарний командир УПА Роман Шухевич, і перший герой сучасної війни з Москвою Дмитро Чернявський. Зараз при владі люди, які ставлять особисті інтереси вище за інтереси цілої української нації. Для них не важливо, що буде завтра з Україною – їх цікавить лише те, як житиме їхня сім’я та як розвиватиметься їхній бізнес», – заявив націоналіст.

Серед інших також виступили заступники Голови ВО «Свобода»: керівник націоналістичної фракції в Київраді Юрій Сиротюк та народний депутат України Андрій Іллєнко.

Юрій Сиротюк наголосив на тому, що перший українець, який загинув у московсько-українській війні, є воїном націоналістичної армії Романа Шухевича: «Ми назвали нашу акцію «Генерал та його воїни», бо Дмитро Чернявський був воїном армії Генерала Шухевича – воїном української націоналістичної армії. Уже в незалежній Україні нам казали, що не треба за Дніпром агітувати за націоналізм, що не треба розказувати про Шухевича й Бандеру, що треба говорити щось інше, іншим язиком. А ми несли нашу націоналістичну правду. І туди, куди ми її донесли, не ступила нога ворога. Там, де хоч раз пройшов марш Бандери, де з початком революції впали боввани Лєніну, не ступила нога окупанта. Це та лінія, яку він не перейшов. Покоління Шухевича виховало нових воїнів, у тому числі Дмитра Чернявського, які зустріли московського окупанта, коли він увірвався на нашу землю. Але й у найстрашнішому сні Путін не думав, що новітні бандерівці і вояки Шухевича зустрінуть його на Донбасі опором».

У свою чергу, Андрій Іллєнко зазначив: «Роман Шухевич, Дмитро Чернявський і всі ті, кого ми сьогодні згадували – це люди одного порядку. І битва за Донецький аеропорт, і бій під Крутами, і бій, у якому дістав геройську смерть Роман Шухевич – це битви однієї війни. Ця війна триває вже століттями. Але в цій війні, попри всі сили, попри всі свої пекельні можливості, ворог нас не зміг перемогти – й не зможе цього зробити надалі».

Захід завершився концертом лідера гурту «Тінь Сонця» свободівця Сергія Василюка.

Водночас на східцях до стели Майдану Незалежності учасники акції виклали тризуб із запалених лампадок.

«Вголос»


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm