У Києві виявили втрачену статую французького скульптора часів Майдану (ФОТО)

У Києві виявили скульптуру французького скульптора П'єра Сассона «Новій Україні».

Скульптура з'явилася в центрі Києва в розпал Революції Гідності в січні 2014 року, а після того, як Майдан Незалежності очистили, – зникла.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на куратора арт-проекту Олега Соснова.

«Через знайомих ми знайшли її на задньому дворі музею Гончара. Вона чомусь була пофарбована в білий колір. Можливо, так її хтось хотів привласнити. Ми відреставрували її і подарували Музею Майдану», – сказав Соснов.

Він додав, що скульптура зроблена з рожевого каїрського мармуру, її вага – близько 5 тонн. Тимчасово скульптура буде зберігатися в запасниках Національного музею історії України у Другій світовій війні, а потім, коли буде створено Музей Майдану, постійно експонуватиметься там.

Заступник гендиректора музею Антоніна Пипко заявила, що близько двох тисяч артефактів, зібраних для майбутнього Національного музею Революції Гідності, зберігаються в неналежних умовах.

Нагадаємо, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що оптимальне рішення для розміщення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – музею Революції Гідності, який не має свого приміщення, – це Український дім. І рішення про передачу або використання його музеєм залежить лише від Президента України. 

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram