У Луцьку забудовник знищує старовинну пам’ятку архітектури

У Старому місті продовжують незаконне будівництво на місці, де виявили пам’ятку архітектури – підземелля XVII століття.

Про це повідомив депутат міськради Павло Данильчук, передає власкор «Вголосу».

За його словами, рішення Луцької міської ради про надання ТОВ «Луцькміськбув» в оренду земельної ділянки на вулиці Кафедральна, 13 передбачає, що забудовник має провести археологічні розкопки та відновити нововиявлену пам’ятку архітектури – підземелля XVII століття. Однак орендар не дотримується цього рішення і відновив роботи.

Павло Данильчук повідомив, що до нього звернулися небайдужі лучани, які побачили, що на ділянці працює екскаватор. Він одразу, разом із активістами, виїхав на місце та викликав поліцію. Також депутат телефонував до керівництва міської ради із вимогою, аби вони призупинили роботи.

«На жаль, поліція не вчиняла жодних дій, крім опитування. «Житлобуд-2», яке здійснює будівництво на замовлення «Луцькміськбуд», не хоче припиняти роботи, мотивуючи тим, що була видана декларація. Проте ця декларація у 2011 році була видана на зовсім іншого підрядника. Також має бути відповідний дозвіл від Міністерства культури», – зазначив він.

Депутат додав, що «Житлобуд-2» не має дозволу на облаштування будівельного майданчику, є лише розпорядження секретаря ради про перекриття вулиці.

«Зараз головне завдання, аби правоохоронні органи та міська рада зупинили незаконні дії забудовника. Якщо бездіяльність буде продовжуватись, єдиний вихід – це пряма дія громади на захист своєї історичної спадщини!» - наголосив Данильчук.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram