У Львові офіційно відкрили Міжнародний Конгрес ПЕН

18.09.2017 20:05
Зображення 1 / 6 Використовуйте клавіші для перегляду
Сьогодні, 18 вересня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася офіційна церемонія відкриття 83-гоМіжнародного Конгресу ПЕН за участі світових літераторів, митців, перекладачів, істориків.

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу» із церемонії відкриття заходу.

«Ще три роки тому я не міг уявити про надання нам такої можливості проводити цей захід. Три роки тому Росія окупувала Крим та частину Донбасу. Російська армія знаходиться на українському кордоні та була готова прийти і надати нам, як вона це називала «братерську допомогу, - зазначив президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук. - Українці зупинили російську агресію та довели, що вони нація, яка живе за принципами свободи і демократії, які готова захищати. І саме це робить Україну не схожу на Росію. Але ця свобода має свою ціну. Вона коштувала тисячі життів українських солдатів та цивільних мешканців. Та більшість українців, навіть із окупованих територій, готові будувати європейське майбутнє в Україні».

У межах церемонії відомий юрист-міжнародник Філіп Сендс також прочитав лекцію «Східно-Західна вулиця: особисті історії про життя і право». А гурт «Rockoko» презентував музичний подарунок.

Нагадаємо, Міжнародний Конгрес ПЕН триватиме у Львові до 24 вересня. На Конгрес з’їхалися представники 65 ПЕН-центрів з усього світу. Тема заходу – «Відстоювання правди у часи пропаганди». Упродовж тижня у культурній столиці України відбудеться низка відкритих подій, панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram