У Львові презентували виставку про ЗУНР у війні та державотворенні (ФОТО)

09.06.2017 16:28
Зображення 1 / 12 Використовуйте клавіші для перегляду
У львівському Музеї визвольної боротьби України сьогодні, 9 червня, презентували науково-популярну виставку «ЗУНР: у війні та державотворенні». Її розробили до відзначення 100-річчя від початку Української революції 1917-21 рр.

Як інформує кореспондент «Вголосу», 12 стендів розкривають військові та державотворчі аспекти історії Західноукраїнської Народної Республіки. Зокрема, її відвідувачі можуть ознайомитися із такими темами як галичани в боротьбі за Україну, влада ЗУНР в еміграції, польсько-українська війна, Акт Злуки, постаті ЗУНР, західноукраїнські землі у першій світовій війні, Листопадовий чин, бої за Львів, Галицька армія, зовнішня політика ЗУНР. 

«Сто років тому в Україні революція переросла у війну за територіальну цілісність держави. Сьогодні українцям знову доводиться будувати свою державу в умовах війни. Виставка нагадує, що можна й варто використати досвід минулих поколінь, зокрема те, як на Галичині навіть у час війни впроваджували реформи», ‒ зазначив автор виставки, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак.

Чому сьогодні українцям важливо знати та вивчати саме історію ЗУНР, розповів історик Іван Сварник.

«Поляки видали багато літератури про події у Львові у 1918 році, зокрема про українсько-польську війну та героїзацію саме поляків. Тому важливо подати українську візію подій цього часу. Також важливо пам’ятати, що 100 років тому на цих теренах існувала могутня держава», - наголосив він. 

У межах презентації автор провів відвідувачам виставки екскурсію та розповів про історичні етапи ЗУНР та її досягнення, також про етапи українсько-польської війни. 

У Музеї виставку експонуватимуть тиждень, потім її возитимуть бібліотеками та школами області. До слова, її реалізували у межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2014-2018 роки.

 

«Вголос»


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram