У Львові військові відзначили Всесвітній день вишиванки (ФОТО)

18.05.2017 22:34
Зображення 1 / 13 Використовуйте клавіші для перегляду
У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону у Львові всесвітнє свято День вишиванки відзначили конкурсом — обирали найгарнішу.

Про це повідомляє Медіа-центр МОУ Львів.

Керівництво військової медичної установи напередодні запропонувало персоналу у цей день прийти на роботу у вишиванках. І слід відзначити, що більшість працівників відгукнулося на цей заклик. А конкурс на кращу вишиванку для всіх став несподіванкою.

Наприкінці обідньої перерви охочі військові медики перебралися у національне вбрання і зібралися біля приймального відділення. Їх зустрічали українські музики, до речі, теж працівники військового госпіталю. Після загального фото на згадку начальник ВМКЦ ЗР полковник медичної служби Іван Гайда привітав всіх із цим цікавим та вже традиційним святом і висловив сподівання, що персонал лікувального закладу завжди вноситиме посильний вклад у збереження споконвічних народних традицій створення та носіння етнічного українського одягу.

Переможницею імпровізованого конкурсу стала вишита сукня біолога клініки лабораторної діагностики Наталії Якубенко. Друге місце отримала вишиванка лікаря-анестезіолога клініки серця та магістральних судин Катерини Саловської, а на третьому місці опинилося національне вбрання бухгалтера ВМКЦ ЗР Мар’яни Бас. Переможницям конкурсу вручили Дипломи та призи — яскраві книги «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова».

Традиції українського народу теж вшанували й у Західному територіальному управлінні, 3-му спеціальному відділі та Навчальному центрі Військової служби правопорядку. З нагоди Всесвіднього дня вишиванки тут організували виставку вишиванок, ініціатором якої стала берегиня українських звичаїв і традицій військовослужбовець військової служби за контрактом старший солдат Алла Лотоцька. Вона надала основну частину експонатів та розповіла про їх історію, особливості крою та вишивки. На виставці також були представлені вишиванки членів сімей військовослужбовців.

А для військових одягання вишитих сорочок стала обов’язковою традицією, адже вважається, що це є своєрідна вишита броня і захист.

Український національний одяг, який було представлено на виставці, зацікавив представників Канади — інструкторів Навчального центру, які зауважили, що й у них на батьківщині проводяться подібні заходи, наприклад, автопробіги, ходи, танці, покази, концерти тощо.


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram