У Львові затвердили податок на нерухомість, відмінний від «київського»

Депутати Львівської міської ради ухвалили положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Відповідно до цієї ухвали, податком на нерухомість у Львові обкладатимуть квартири, загальна площа яких є понад 80 м кв., і будинки загальною площею більш ніж 160 м кв. У разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їхніх часток, надають пільгу на 200 кв. метрів. Тобто власник сплачуватиме за метри квадратні, які перевищують цю пільгу. Нагадаємо, законодавством рекомендовано обкладати податком квартири площею понад 60 м кв. і будинки – більш ніж 120 м кв.

Щодо квартир, то, як пояснила в коментарі «Вголосу» директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірина Кулинич, за понаднормові квадратні метри власник має сплатити 0,5% мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні становить 1218 грн. «Тобто, якщо мешканець має квартиру площею 81 квадратний метр, то за цей один квадратний метр він має сплатити приблизно 6 грн з копійками в рік. Якщо це житловий будинок, то власник сплачує 1% за зайві квадратні метри  це приблизно 12 грн за 1 м кв. у рік», пояснила Ірина Кулинич. Вона нагадала, що законодавством було передбачено 2%, а це 24 грн за метр квадратний у рік.

«Але ми встановили менший відсоток для того, аби люди мали менше навантаження і більше задекларували своєї нерухомості, щоб ми створили базу даних. А далі подивимося, чи населення спроможне це робити», пояснила чиновниця. Загалом податок з житлової нерухомості львів’яни сплачуватимуть з 1 січня 2016 року.

Щодо нежитлових приміщень – готелів, офісів, торгових центрів тощо, то ставки податку для таких об’єктів встановлюють залежно від їхньої зони розташування. Загалом визначено у Львові три зони: перша зона – центральна  територія історичної забудови, внесеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У цій зоні власники нежитлових приміщень сплачуватимуть 1% мінімальної заробітної плати – 12 грн за м кв. Друга зона – середня: територія історичного ареалу (за винятком першої зони) – тут стягуватимуть 0,75%  9 грн за м кв., третя зона – периферійна: обмежена з внутрішнього боку територією історичного ареалу (друга зона), із зовнішнього – межами м. Львова – тут ставка 0,5%  це 6 грн за м кв. Для нежитлової нерухомості податок нараховуватимуть уже з цього року.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram