У Литві «взялись» за російське програмне забезпечення

Державні відомства і держпідприємства Литви змінять своє російське програмне забезпечення. Про це заявив віце-міністр оборони Литви Едвінас Кярз.

За його словами, програмне забезпечення РФ небезпечне, бо дозволяє зламувати системи, тож зараз у країні шукають, чим його замінити, передає tyzhden.ua

«Відомі випадки, коли має місце підозріле програмне забезпечення. (...) Відмічено, що (в ньому) залишені можливості для підключення, а коли відбувається підключення, залишається гадати, що вони роблять, як вони контролюють», – сказав Кярза.

Віце-міністр не уточнив, для яких саме державних відомств і підприємств виникає така загроза, і чи від будь-якого програмного забезпечення вона виходить, однак сказав, що воно пов'язане з Росією. Лакуни, за його словами, виявлені не в цьому році, згадане програмне забезпечення ще не змінено, але доступ до систем обмежений.

Нагадаємо, в червні Служба охорони державного кордону Литви розпочала будівництво захисної огорожі на кордоні з Росією. На ці цілі з бюджету Литви буде виділено близько €3,6 млн. За словами міністра внутрішніх справ Еймутіса Мініунаса, біля паркану буде вмонтована модернізована система спостереження.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram