У Молдові за виведення грошей з банку бізнесмена засудили до 18 років

Бізнесмена В'ячеслава Платона засудили до 18 років увязнення за шахрайство та відмивання грошей. Ця справа пов'язана зі зникненням одного мільярда доларів з банківської системи Молдови.

Суд у Кишиневі засудив у четвер, 20 квітня, молдовського бізнесмена В'ячеслава Платона до 18 років ув'язнення за шахрайство та відмивання грошей. Ця справа пов'язана зі зникненням одного мільярда доларів з банківської системи Молдови, повідомляє DW з посиланням на агентство AP.

Кошти зникли перед парламентськими виборами 2014 року, викриття цього факту призвело згодом до багатотисячних протестів.

Зокрема, в цій справі йшлося про виведення Платоном 869 мільйонів лей (близько 42 мільйонів євро) з ощадного банку Banca de Economii, що згодом збанкрутував. Їх бізнесмену присудили повернути. Суд також конфіскував акції, які належали підприємцю.

Прокуратура вимагала для бізнесмена 23 років ув'язнення.

Сам Платон та його адвокати не згодні з вироком, повідомляють місцеві ЗМІ. Бізнесмен вважає порушену проти нього справу політично вмотивованою. Адвокати пообіцяли оскаржити вирок в апеляційному суді.

Платону не надали можливості виголосити останнє слово. На попередніх засіданнях процесу він не був присутнім - судді ухвалили таке рішення через його «погану поведінку».

Нагадаємо, що Платон був затриманий у Києві 25 липня 2016 року на підставі мандату про міжнародний розшук. Пізніше він був екстрадований до Молдови. Бізнесмена звинувачують також у причетності до відмивання понад 20 мільярдів доларів з Росії через молдавські банки у рамках так званої схеми «Ландромат».

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram