У МОЗ назвали можливу дату запровадження гарантованого пакету медпослуг

Прийняття урядового законопроекту «Про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг і лікарських засобів» дозволить встановити повний пакет медичних послуг, гарантованих державою, на всіх трьох ланках меддопомоги у вересні 2018 року.

Про це на прес-конференції сказав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє Укрінформ.

«Технічно для розгортання цієї системи потрібен час. Необхідно три роки, якщо сьогодні ми запустимо первинну медичну допомогу, в 2018 році ми перейдемо на договори, то лише в 2019 рік  ми зможемо запровадити гарантований пакет медичних послуг в повному обсязі. Тобто перший такий пакет буде прийнятий 15 вересня 2018 року Кабінетом міністрів", - сказав Ковтонюк.

Заступник міністра зазначив, що відтермінування прийняття пакету документів, схвалених урядом 16 березня ц.р., призведе до того, що Україна повернеться до запровадження реформи системи охорони здоров'я у 2021-2022 роках.

«Якщо ми цього не робимо у цьому році, ми  потрапляємо в ситуацію, коли повертаємося до цієї розмови в 2018 році, а потім намагаємося запровадити всі ці речі у виборний рік - 2019 , а також 2020-й,  коли ніхто не буде робити  реформу охорони здоров'я,  а отже повернутися до цієї розмови в тому ж самому форматі ми можемо не раніше 2021 -22 років», - сказав Ковтонюк.

Так, законопроектом про державні фінансові гарантії передбачається, що держава буде стовідсотково покривати первинну, екстрену та паліативну допомогу. Також щорічно уряд буде встановлювати тариф покриття для спеціалізованої ланки меддопомоги. Передбачається і тариф співоплати з державою за спеціалізовану медичну послугу як пацієнтом, так і місцевими громадами, благодійними, міжнародними фондами та страховими компаніями. Держава встановлює ці тарифи у вересні кожного року. Для громадян, які не можуть зробити співоплату за медпослуги на вторинній та третинній ланці, будуть існувати програми адресної допомоги.

Не покриваються державою такі послуги як естетична медицина, доросла стоматологія, крім невідкладної допомоги, ліки з недоказаною ефективністю, звернення до спеціалістів без направлення лікаря первинної ланки.

Документ передбачає створення Національної служби здоров'я, яка  буде оплачувати надання медичних послуг кожному конкретному пацієнту закладами охорони здоров'я незалежно від форми власності.

Законопроектом визначаються такі терміни, як «державне солідарне медичне страхування», застраховані особи», «Національна служба здоров'я», «реімбурсація», «страховик», страховий випадок», «тарифи».

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 3 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Гость21 березня 2017 05:55 Відповісти IP:  95.104.226.--- В России Программа Обязательного медицинского страхования действует с 2010 года. Медицинские полисы на бесплатное обслуживание в поликлиниках и стационарах россияне получают с рождения. В полис включены все виды медуслуг, начиная с вызова скорой, родов, обследование в поликлиниках, содержание в стационарах, госстоматполиклиниках.
  Нарушениями прав граждан на получение бесплатной и качественной медицинской помощи считаются:
  незаконное взимание врачами и средним медицинским персоналом медицинских организаций денежных средств за оказание медицинской помощи (предоставление услуг), предусмотренной Программой государственных гарантий;
  незаконное взимание денежных средств в кассу медицинских организаций за оказание за плату медицинской помощи (предоставление услуг), предусмотренной Программой государственных гарантий;
  незаконное взимание денежных средств за выдачу направлений на лечение, рецептов на отпуск лекарственных средств;
  приобретение за счет средств пациентов лекарственных средств и изделий медицинского назначения из утвержденного территориальной программой государственных гарантий перечня жизненно необходимых лекарственных средств и изделий медицинского назначения;
  несоблюдение сроков предоставления плановой медицинской помощи, установленных территориальной программой государственных гарантий;
  отказ в оказании медицинской помощи в рамках территориальной программы обязательного медицинского страхования.
 • ЛЕВ21 березня 2017 08:29 Відповісти IP:  46.133.135.--- Твоя йoбана расєя нікому наxєp не вcpaлась. Скoти козломорді хочуть, аби всі жили в кацапському гiвні...
 • ЛЕВ20 березня 2017 23:31 Відповісти IP:  141.170.238.--- "Не покриваються державою такі послуги як... звернення до спеціалістів без направлення лікаря первинної ланки". За такі "реформи" "реформаторів" вішати треба! Бо поки пройдеш за таким направленням всі круги чиновницько-корупційного пекла - здохнеш.

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm