У МОЗ не підтверджують випадок дифтерії в Україні

У МОЗ не підтверджують випадок дифтерії в Україні

Попередні результати досліджень не підтверджують захворювання.

Випадок захворювання на дифтерію на Луганщині наразі лабораторно не підтверджений. Про це пише Громадське із посиланням на Центр громадського здоров'я Мінохорони здоров'я України.

За словами представниці центру, у 31-річного мешканця Луганщини дійсно було виявлено підозру на дифтерію. Наразі проводяться дослідження, попередні результати яких не підтверджують захворювання.

Як писав «Вголос», у Рубіжному на Луганщині зафіксовано і лабораторно підтверджено перший випадок захворювання на дифтерію.

Хворобу виявлено у 31-річного місцевого мешканця, який з ознаками цієї хвороби звернувся до лікарні ще тиждень тому. Наразі чоловік перебуває в інфекційному відділенні Рубіжанської лікарні.

На сайті Міністерства охорони здоров'я уточнюють, що інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли в горлі утворюються плівки, які можуть утруднювати дихання і ковтання. Токсин може викликати слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз на шиї. Токсин також може потрапити в кров і вразити серце, нирки і нервову систему.

Ускладнення від дифтерії можуть стосуватися блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), пошкодження нерва (поліневропатія), викликати легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram