У МЗС Польщі заявили, що стежитимуть, щоб поляки в Україні навчались польською мовою

Міністерство закордонних справ Республіки Польща буде пильно стежити, щоб відповідно до Закону України «Про освіту», поляки в Україні мали доступ до навчання рідною мовою.

Про це йдеться у заяві МЗС Польщі, пише polukr.

«Міністерство закордонних справ буде пильно стежити за імплементацією Закону та вживатиме всіх необхідних заходів, щоб поляки в Україні мали доступ до навчання польською мовою. Ми переконані, що українська сторона зобов’язана консультувати нас з положеннями про використання мов меншин», – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС РП зазначили, що відстежували процес внесення змін до закону про освіту в Україні. Зокрема, ця тема була порушена серед інших під час засідання Консультативного комітету з освіти національних меншин у квітні 2017 року та засідання Посла Республіки Польща з представниками Міністерства освіти і науки України. Під час цих засідань українська сторона запевнила, що мета закону, остаточно ухваленого 5 вересня, – не ліквідація мов національних меншин.

«Закон гарантує етнічним та національним меншинам право вивчати державну мову на додаток до викладання українською мовою дошкільної та загальної освіти (тобто початкової та середньої школи). Водночас це положення передбачає гарантію права на вивчення національної мови в державних і місцевих навчальних закладах або національних культурно-освітніх об’єднаннях», – зазначено в заяві.

Як писав «Вголос», гучна «перемога» українського Міносвіти на четвертому році боротьби з окупантом знову, за висловом одного блогера, поклала українську націю під нацменшини і фактично гарантувала країні розвиток сепаратизму.

Теги: Польща, мова

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 6 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Наталія10 вересня 2017 21:23 Відповісти IP:  80.93.119.--- Цікаво,я маю польське коріння(мама-полька)і хочу вивчити польську мову але крім платних курсів не знаю куди звернутись у м.Дніпро і хочу що б моі діти теж вчили польську,як польський уряд може посприяти в цьому таким як ми?Через посольство?В школі м.Дніпро таких як ми бажаючих у меншості.
 • Перехожий10 вересня 2017 20:34 Відповісти IP:  188.230.57.--- А цей блогер, який вважає, що цей закон "поклав Україну під нацменшини", він що, ідіот, клієнт Кульпаркова? Схоже на те.
 • николь9 вересня 2017 21:17 Відповісти IP:  195.78.247.--- И обязательно за счет Польши
 • Objectivity 9 вересня 2017 17:58 Відповісти IP:  194.44.30.--- У школах польського Вроцлава викладатимуть українською мовою.
  Зазначається, що ці заходи – відповідь міської влади на зростання числа іноземців, в основному українців, яких останнім часом у м. Вроцлав поселяється все більше.
  «Найбільшою групою іноземців у Вроцлаві є українці і саме до них, перш за все, були спрямовані міські програми підтримки», - сказав Рафал Дуткевич, президент Вроцлава.
  Джерело:http://tyzhden.ua/News/171802
 • отвали в ритме вальса9 вересня 2017 15:25 Відповісти IP:  37.201.4.--- У МЗС Польщі заявили, що стежитимуть, щоб поляки в Україні навчались польською мовою.......................вы вообще оборзели,если так то почему украинские студенты учатся на польском? и потом ваши поляки живут в германии ,италии.франции не бе не ме не учат и не говорят на языке страны проживания..но воскрестную польскую школук в париже иметь можно,если польское государство будет её содержать полностью а смысл мнропреятия............если без владения местного языка у молодых людей нет перспективы получить престижное образование а потом работу.............с поляком разговаривать на английском или немецком как с глухим или слепым ,что не спраси в ответ НЕ РАЗУМЕЮ [***] МАТЬ
 • Гоша9 вересня 2017 15:11 Відповісти IP:  77.234.45.--- та хоть мордорскую пусть учат.
  а при незнании УКРАИНСКОЙ - гнать ляхов сраной метлой со всех видов трудовой деятельности, за исключением ассенизаторов.

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm