У Польщі почали збирати лампадки, щоб запалити їх на польських могилах в Україні

На Підкарпатті почали збирати свічки та лампадки, які 1 листопада, у День всіх святих, запалять на Личаківському кладовищі, Меморіалі львівських орлят та Янівському цвинтарі у Львові.

Захід спільно організовують консульство Республіки Польща у Львові, «Польське радіо Львів» та «Польське телебачення Ряшів», передає «Польське радіо».

«Це вже 12 едиція акції «Світло пам'яті». Цьогоріч свічки, крім львівських цвинтарів, покладуть також на польських цвинтарях у Мостиськах, Нижанковичах, у селах Стрілецьке та Пнікут», – повідомила  координаторка акції «Світло пам'яті» Беата Волянська з «Польського телебачення Ряшів».

У попередні роки у межах акції «Світло пам'яті» вдавалося зібрати до 50 тисяч свічок, що потім запалювали на львівських цвинтарях. «Маю надію, що цього теж так буде. З кожною наступною едицією є все більше зацікавлення акцією», – наголосила Волянська.

Акцію «Світло пам'яті» спочатку проводили, в основному, на Личаківському кладовищі та Меморіалі львівських орлят. З 2010 року свічки та лампадки кладуть також на Янівському цвинтарі. «Поляки зі Львова можуть запалити їх на усіх польських могилах. Свічки також горять на могилах українців, вірмен та росіян», – сказала Волянська.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram