У Польщі різко погіршився стан повітря через морози

У двох містах Польщі перевищені так звані критичні рівні забруднення повітря. Найбільше токсичних субстанцій в атмосфері є у Сілезькому воєводстві, на терені Рибника, де добова норма була перевищена у 7 разів, та в Радомську, що в Лудзькому воєводстві, де рівень було перевищено у 3 рази.

Лєшек Карський з Генеральної інспекції охорони навколишнього середовища каже, що за таку ситуацію відповідають несприятливі погодні умови, пише «Польське радіо».

«У зв’язку з тим, що ми маємо нижчі температури, багато людей почало додатково обігрівати свої домівки, використовувати додаткові індивідуальні джерела обігріву, спалюючи, хоч би, сміття чи низькоякісне паливо. І це призвело до того, що на даний момент у багатьох місцях ми маємо поганий стан повітря. Передусім, на сьогодні, йдеться про пил», - сказав він.

Критичний рівень означає такий рівень шкідливих субстанцій у повітрі, що навіть його короткотермінове перевищення може загрожувати здоров’ю людей.

Нижчий рівень інформування – це така концентрація субстанцій у повітрі, перевищення котрого означає загрозу для людського здоров’я, спричинену короткотерміновим впливом забруднення на вразливі групи населення. Тоді вчасне і негайне інформування просто необхідне.

Рівні інформування в понеділок перевищені у десяти містах Польщі, зокрема у Кєльцях, Кракові, а в Мазовєцькому воєводстві – в Отвоцьку.

Як повідомлялося, 9 січня проїзд варшавським міським транспортом був безкоштовним у зв’язку із високим рівнем вмісту забруднень у повітрі. 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram