У Сонячній системі знайшли ще одну планету

Сімейство Сонячної системи стало ще численнішим завдяки відкриттю нової карликової планети, яка обертається навколо Сонця далеко за межами орбіти Плутона.

Про це пише dailytechinfo.org.

Поки ця планета ще не отримала власного імені, як інші подібні планети, зараз вона має лише номер 2014 UZ224. Планета знаходиться на відстані 13,68 мільярдів кілометрів від Сонця, а її розмір дорівнює 530 кілометрам, вона менше Харона, одного із супутників Плутона, розмір якого становить 1200 кілометрів в діаметрі. Один оберт навколо Сонця планета 2014 UZ224 здійснює за 1100 земних років, для порівняння, Плутону для здійснення одного обороту потрібно всього 248 років.

Карликова ПЛАНЕТА 2014 UZ224 була виявлена ​​групою астрономів за допомогою Dark Energy Camera (DECam). Ця камера не була спочатку створена для проведення пошуків нових планет, її основним завданням є спостереження за рухом далеких галактик, наднових зірок та інших астрономічних об'єктів.

Виконуючи своє завдання, камера DECam робить щотижня серію знімків одних і тих же невеликих ділянок нічного неба. Об'єкти, які знаходяться на великій відстані від Землі, майже не зміщуються за тиждень часу, але зміщення об'єктів, що знаходяться ближче до Землі, стає вже помітним і з цього зміщення можна обчислити напрямок, швидкість і інші параметри руху астрономічних об'єктів.

Попередньою обробкою основного масиву даних, що збираються камерою DECam, займається група студентів. Їм також була поставлена ​​вторинна задача - пошук ще невідомих об'єктів, які входять до складу Сонячної системи. І саме ці пошуки привели до виявлення та ідентифікації карликової планети 2014 UZ224.

На жаль, астрономи ще не володіють достатньою кількістю інформації для того, щоб обчислити точну орбіту планети 2014 UZ224. Проте вже і так ясно, що вона є третім за рахунком найвіддаленішим від центру об'єктом Сонячної системи. Розмір цієї планети дозволяє віднести її до розряду карликових планет, хоча остаточне рішення про це має ухвалити спеціальна комісія Міжнародного Астрономічного союзу, комісія, яка свого часу знизила статус Плутона від «планети» до «карликової планети».

Планета 2014 UZ224, в разі її офіційного визнання планетою, стане найменшою карликовою планетою Сонячної системи. А зараз цей «титул» носить Церера, розмір якої становить близько 950 кілометрів у діаметрі.

-

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram