У Венесуелі триває опозиційний референдум проти планів президента-соціаліста

Сьогодні у Венесуелі стартувало голосування на неофіційному опозиційному референдумі. Політики хочуть дізнатися про позицію громадськості щодо планів президента Ніколаса Мадуро, який хоче переписати конституцію.

AFP інформує, що десятки людей вишикувалися в черги у Каракасі та його околицях перед тим, як о 7 ранку за місцевим часом (13 година за київським) розпочався референдум. Дільниці мають закритися о четвертій дня за місцевим часом (10 вечора за київським), однак, вони продовжать працювати, якщ обудуть черги. Загалом повідомляють про понад 14 тисяч виборчих дільниць у регіоні.

Натоміть прихильники Мадуро бойкотують референдум. ЦВК Венесуели відмовилася визнавати його офіційним, тож результати будуть хіба рекомендаційними.

Разом з тим, опозиційні лідери країни очікують, що на референдум завітає приблизно 11 мільйонів людей і що вони проголосують проти контраверсійного плану Мадуро провести свій референдум 30 липня для обрання установчої асамблеї, аби переписати конституцію Венесуели.

Як відомо, у Венесуелі вже понад 100 днів тривають протести проти соціалістичного уряду під лідерством Мадуро, який звинувачують у політичних репресіях та економічних стражданнях в країні. Багато демонстрацій закінчилося зіткненнями між активістами та силами безпеки. Загалом за цей час понад 90 людей були убиті, сотні заарештовані та тисячі отримали поранення внаслідок хвилювань, які почалися серед  

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram