У Києві під будівлею Адміністрації президента України кілька добровольців-іноземців, які брали участь у війні на Донбасі, прикували себе наручниками до огорожі.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Зазначається, що близько 10 іноземців прикували себе наручниками до огорожі з вимогою надати їм легальний статус перебування в Україні. Вони також вимагають надати їм українське громадянство.

Як уже повідомлялося, 17 вересня, активісти прийшли із пікетом під Генеральну прокуратуру України з вимогою звільнення заступника генпрокурора Єніна, який підписав дозвіл на видачу Росії добровольця Тимура Тумгоєва.

За деякий час під будівлею відомства сталися сутички. Копи поливали активістів водою та розпилювали сльозогінний газ у їхній бік.

Раніше Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Російської Федерації за запитом ФСБ. ЗМІ зазначали, що Тумгоєв був бійцем батальйону їм. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальйоном Української Добровольчої Армії воює в районі АТО/ООС.

Згодом в ГПУ заявили, що дані про участь чи бажання Тумгоєва служити в АТО «до них не надходили».

Нардеп-свободівець Андрій Іллєнко у коментарі “Вголосу” детально розповів, що сьогодні відбувалося під стінами ГПУ і як на це реагували у відомстві.