Друге «Попередження людству» було опубліковано в журналі BioScience, повідомляє The Washingto Npost.

Наголошується, що перше «попередження» було опубліковано у 1992 році, його підписали 1700 вчених. Тоді дослідники попереджали про те, що людство поставило екосистему Землі на грань знищення. Учені пророкували знищення життя на Землі через руйнування озонового шару, забруднення води і повітря, вирубування лісів, виснаження грунту та інших наслідків втручання людини в навколишнє середовище.

Тепер же дослідники підписали новий лист, в якому заявили, що «людство не змогло досягти достатнього прогресу у вирішенні цих проблем, і більшість з них стають серйознішими».

На думку вчених, головною проблемою на сьогодні є глобальне потепління. З 1992 року середня глобальна температура зросла більш, ніж на 0,5 градуса Цельсія, а число щорічних викидів вуглекислого газу підвищилося на 62%.

Крім того, зменшилися ліси, зменшилась кількість риби у водоймах. В океанах зросла кількість мертвих зон – областей з пониженим вмістом кисню. Число людей за цей час зросло на два мільярди, при цьому чисельність багатьох видів ссавців, рептилій, риб зменшилась на 30%.

«Скоро буде занадто пізно, щоб відхилитися від траєкторії падіння», – йдеться в листі.

 

«Вголос»