Жінки, які народили до 20 років, наражаються на ризик ранньої менопаузи на 43% частіше, ніж інші, заявили наукові фахівці, повідомляє Medikforum.

Також експерти з'ясували, що жінки, які рано народили, частіше за інших проходять через гістеректомію – гінекологічну процедуру з видалення матки.

Ученими були проаналізовані дані про 1000 жінок з різних країн світу. З'ясувалося, що у мешканок бідних держав менопауза настає до 45 років, що майже на десять років раніше, ніж у жінок з більш благополучних місць проживання.

Крім того, отримані дослідниками цифри свідчать про те, що серйозним чинником раннього клімаксу можуть бути емоційні страждання, пережиті в дитячому віці. Серед респонденток, які зазнали в дитинстві подібних травм, рання менопауза спостерігалася у кожної другої.

Попередні дослідження показали, що жінки, в яких занадто рано настає менопауза, частіше страждають від аневризми головного мозку. Також є дані про те, що ранній початок клімаксу корелюється з розвитком у жінок хвороб серця.

 

«Вголос»