Минулоріч угорці видали вже мільйонний паспорт закордоном, і при цьому невідомо, скільки документів із цієї статистики отримали «колишні» українці.

Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» заявив політичний оглядач Юрій Ситник.

Саме тому, на його думку, нашуміле відео, на якому видно, як мешканці Закарпаття приймають угорське громадянство, не є особливою новиною. Ба більше – наші сусіди, начебто, нічого й не приховують:

«Хтось з угорських очільників, якщо мені не зраджує пам`ять, в кінці 2016 року, заявляв про 95 тисяч паспортів, які отримали українці».

За словами Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, така ситуація склалась через те, що в Україні немає жодних покарань для пересічних людей, які мають подвійне громадянство. Втім, якщо говорити глобально, то, на переконання Юрія Ситника, це питання потрібно розглядати дещо розширеніше.

«Я думаю, що тут потрібно говорити про стратегію щодо громадянства. У чому можна погодитись з Клімкіним – нам потрібно визначити це доволі чітко, тому що проблема навіть не в Закарпатській області. Проблема, зокрема, з “ЛНР\ДНР”, з тими фейковими республіками, в яких проживають громадяни України, ніхто ж їх не позбавляв громадянства. Вони отримують українські пенсії, вони отримують допомогу по догляду за дітьми…», – зазначив він.

Більше – у відео. Прямі ефіри «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.