«За» проголосувало 27 депутатів міської ради із 31 присутніх на засіданні (не підтримали по двоє депутатів від «Самопомочі» та «БПП»), – повідомив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок на своїй сторінці у Facebook.

Як уже повідомлялося, 11 квітня відповідне звернення майже одностайно підтримала міська рада Хмельницького.

Однак, Олег Тягнибок зазначив, що сьогодні не вистачило голосів задля ухвалення відповідного рішення в Житомирській міській раді. «За» проголосувало лише 11 із 26 присутніх (з них 5 з 5-и свободівці). Зокрема, не проголосували 2 депутатів від РПЛ, 4 «опоблоківців» та 5 ставлеників «Блоку Петра Порошенка». Ще троє представників БПП «утрималося», а один показово проголосував «проти».

«Чудово усвідомлюємо силу ворога Нації ‒ олігархії, – пише Тягнибок. – Знаємо, як і наскільки глибоко цей спрут пустив свої щупальця в тіло України. Олігархи корумпували практично увесь державний апарат, усі гілки влади. Як у центрі, так і на місцях. Але це не означає, що ми відступимо. Націоналісти ще повернуться під стіни Житомирської міської ради з вимогами Маршу сили нації «За українське майбутнє без олігархів!» Ми наголошували: ця боротьба – не на один день».

Разом з тим, лідер ВО «Свобода» обіцяв, що тиск на владу триватиме до введення в дію Антиолігархічного пакету докорінних перетворень.

Нагадаємо, Антиолігархічний пакет докорінних перетворень передбачає повернення капіталів з офшорів i ліквідацію схем виведення грошей з України, денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням, ліквідацію приватних монополій, заборону приватизації стратегічних підприємств, деолігархізацію енергетики і справедливі тарифи, націоналізацію енергогенерації, використання природного газу, видобутого на території України, для населення, заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення, прогресивну шкалу оподаткування за принципом: «малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки». Детальніше з Антиолігархічним пакетом докорінних перетворень можна ознайомитися за посиланням.

Як уже писав «Вголос», 3 квітня щонайменше 20 тисяч націоналістів вийшли на Марш «За українське майбутнє без олігархів» з вимогою прийняття в Україні Антиолігархічного пакету перетворень. Тоді націоналісти передали свої вимоги Прем'єр-міністрові України Володимирові Гройсману, Голові Верховної Ради Андрієві Парубію та Президентові Петру Порошенку.

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок пояснював, що націоналісти вимагають два напрямки цих антиолігархічних законів: економічний і політичний.

«Економічний – це закони про деофшоризацію, про скасування приватних монополій, про впровадження податку на розкіш, про впровадження прогресивної шкали оподаткування, про припинення приватизації стратегічних підприємств і унеможливлення приватизації землі с/г призначення. Ми пропонуємо цілу низку законопроектів, які мають повернути у державну власність енергогенеруючі і енергорозподільні компанії, які сьогодні належать олігархам, завдяки яким у нас і ростуть ціни на комунальні послуги.

І політичний блок: закон про імпічмент Президента, закон про скасування депутатської, суддівської, президентської недоторканності, закон про прозору і просту процедуру відкликання депутатів, чиновників і суддів, закон про нове виборче право», – зазначав Тягнибок.