Україна домовилася з США про будівництво ядерного заводу

Україна домовилася з Westinghouse про збільшення поставок і будівництво в майбутньому на території країни заводу з виробництва ядерного палива.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає «Економічна правда».

«Ми домовилися про диверсифікацію поставок майже на половину атомних блоків, про будівництво заводу ядерного палива на території України», – сказав він на прес-конференції сьогодні.

Міністр уточнив, що такі домовленості були досягнуті під час його нещодавньої поїздки в США.

Насалик нагадав, що в даний час РФ забезпечує поставки майже 95% ядерного палива для українських АЕС.

Як повідомлялося, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно з Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 рр. свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року.

У даний час ядерне паливо Westinghouse експлуатується на блоці №3 Южно-Української АЕС і блоці №5 Запорізької АЕС. На грудень 2016 року заплановано завантаження ТВЗ-WR в блок №2 Южно-Української АЕС.

Westinghouse в кінці квітня 2016 року оголосила про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива в Вестеросі (Швеція) для забезпечення зростаючих поставок для реакторів російського дизайну ВВЕР-1000 в Україні та інші країни Східної Європи.

Нагадаємо, Україна перерахувала російській корпорації «Росатом» гроші за повернення ядерного палива у Росію з метою переробки.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm