Україна має свого консула у Бидгощі

Міністри закордонних справ України та Польщі Костянтин Грищенко і Радослав Сікорський урочисто відкрили Почесне Консульство України у місті Бидгощ (Куявсько-Поморське воєводство РП). Функції нештатного (почесного) консула виконуватиме Збігнєв Варчак – співробітник АТ «Центросталь Бидгощ», 96,9% акцій якого володіє Українська гірничо-металургійна компанія.

З. Варчак обіцяє зосередити свою діяльність на полегшенні контактів підприємців регіону з українським бізнесом, а також на допомозі українським громадянам, що перебувають у Куявсько-Поморському регіоні Польщі.

Бидгощ стала восьмим містом Польщі, у якому працюватиме офіс Почесного консула України. Раніше Міністерство закордонних справ України, за погодженням з МЗС Республіки Польща, доручило виконання окремих консульських функцій почесним консулам нашої держави у Вроцлаві, Познані, Щецині, Жешові (Ряшеві), Зєльоній Гурі, Холмі та Перемишлі.

До компетенції нештатних консулів належить, зокрема, надання консультативної допомоги і сприяння громадянам та юридичним особам України у торгово-економічній, науково-освітній і культурній сферах діяльності. Однак, вони не можуть вчиняти консульських та нотаріальних дій, видавати паспортів громадянам України, які перебувають у Польщі, та віз іноземним громадянам, котрі потребують їх для в’їзду на територію нашої держави. Це виключна прерогатива чотирьох "штатних" консульських представництв України в Республіці Польща – Консульського відділу Посольства України у Варшаві та Генеральних Консульств України у Гданську, Кракові і Любліні.

 


 

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm