Україна не отримає безвізовий режим з ЄС до початку Євро-2012 – експерти

Україні не варто сподіватися на отримання безвізового режиму з ЄС до 2012 року, вважають експерти. За їхніми прогнозами, доти Києву вдасться завершити лише виконання першої фази Плану дій з лібералізації візового режиму, передає «Німецька хвиля».

«Для того, щоби запровадити безвізовий режим, Україна має виконати набір критеріїв. До цього моменту ставити питання так просто некоректно», – зазначив начальник відділу юстиції, свободи та безпеки департаменту Євросоюзу у МЗС України Єгор Божко.

За його словами, Україна на переговорах з ЄС про лібералізацію візового режиму виходить саме з цієї позиції. Регулярні пронози депутатів про запровадження безвізового режиму з ЄС вже за два-три роки формують в суспільстві неадекватні очікування і є нічим іншим, ніж популістськими заявами, сказав науковий директор Інституту Євро-Атлантичної співпраці Олександр Сушко.

На його думку, такі прогнози дезорієнтують суспільство оскільки не вказують на проблеми, які ще слід подолати: «Питання безвізового режиму - це навіть не питання укладення двосторонньої угоди. Тому, що безвізовий режим надається рішенням Ради ЄС. А деякі наші депутати, навіть із багажем посольської роботи цього не знають», – зазначив Сушко.

Він не виключив, що перший етап виконання Плану дій з лібералізації візового режиму, який передбачає врегулювання законодавчої бази країни, може бути завершений до кінця цього року. А в разі, як бюрократичні перепони та брак політичної волі в уряду уповільнять цей процес – цей етап завершиться в середині майбутнього року. По тому, Україні належить виконати «другу імплементаційну фазу, яка триватиме довше, ніж перша, законодавча», сказав експерт.

Більш точний прогноз її завершення, за його словами, не дозволяє велика кількість факторів, які впливатимуть на її перебіг. На думку Сушка, частина цих факторів не залежить не лише від України.

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram