Україна опинилась у ТОП-3 країн світу з найвищим ризиком дефолту

Україна на сьогоднішній день входить до трійки найбільш ризикових країн щодо можливого дефолту – разом з Венесуелою і Грецією.

При цьому держборг України складає 77 млрд доларів, що значно менше найбільших боргів світу: США (20 трлн доларів) і Японії (11 трлн доларів), повідомляє «Сегодня».

«Дуже важливий показник – співвідношення розміру боргу і ВВП. І за цим показником Україна давно переступила критичну позначку. Наші 77 млрд доларів боргу – це близько 84% ВВП. А згідно з методологією МВФ і Бюджетного кодексу України, критична межа знаходиться на рівні 60%», – пояснив член Ради НБУ в 2014-2015 роках Віталій Ломакович.

За словами Ломаковича, вимірюють також відношення державного та гарантованого боргу до доходів бюджету. За методологією МВФ, цей показник не повинен перевищувати 200%. В Україні він перевищує 300%.

«Якщо розглядати ТОП-5 боржників за показником відношення держборгу до ВВП, то на першому місці знаходиться Японія, у якої теж колосальна цифра – 239%. Але у Японії тільки 10% боргу номіновано в іноземній валюті. А в України – 70%. І це теж серйозний критерій ризику. Україна посідає перше місце в світі по відношенню боргу в іноземній валюті до ВВП – 126%. Тому багато аналітичних сайтів розміщують Україну на перших рядках по ризикованості», – розповідає доктор економічних наук Тетяна Унковська.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm