Україна отримала запит про екстрадицію Саакашвілі

Україна розпочала екстрадиційну перевірку щодо екс-очільника Одеської області Михайла Саакашвілі. Відповідний запит наша держава отримала від Грузії.

Про це заявив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов, -передає РБК-Україна.

Зокрема, він повідомив, що Україна отримала запит на екстрадицію Саакашвілі від Грузії, де він є обвинуваченим у 4 справах. «Україна отримала запит про розшук, взяття під варту і екстрадицію Михайла Саакашвілі. Запит Головної прокуратури Грузії був адресований Міністерству юстиції України і Генеральній прокуратурі України», - сказав він, додавши, що Україна починає екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі.

Крім того, Пєтухов зазначив, прокуратура Грузії гарантує, що Саакашвілі не будуть переслідувати за політичними ознаками і не передаватимуть третім країнам.

«Головна прокуратура Грузії в своєму запиті надала гарантію Головній прокуратурі України, що цей запит не має мети переслідувати особу з політичних мотивів, що особу не буде притягнуто до відповідальності за вчинення злочину, що не передбачено запитом, що особа не буде видана третій державі без згоди України, а також, що стосовно запитуваної особи буде застосовано законодавство Грузії і передбачені міжнародними договорами права та свободи людини», - додав заступник міністра.

За словами Пєтухова, отриманий від Грузії запит і всі супутні матеріали будуть перенаправлені в Генеральну прокуратуру України для проведення екстрадиційної перевірки.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявляла, що Україна двічі відмовила Грузії в екстрадиції Саакашвілі.

Зазначимо, Саакашвілі втратив право на українське громадянство через нібито недостовірні відомості в анкеті, яку він подавав під час отримання українського громадянства.

На момент позбавлення громадянства Саакашвілі перебував у США, разом з тим, він заявив про намір повернутися в Україну 10 вересня.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram