Україна вперше ввійде в керівний склад ЮНЕСКО

Україна вперше ввійде в керівний склад ЮНЕСКО

Протягом найближчих чотирьох років Україну буде представлено в керівному складі Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту (CIGEPS).

Про це в четвер під час прес-конференції повідомив заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Микола Мовчан, якого було обрано віце-головою CIGEPS, передає «Укрінформ».

«Уперше за історію незалежності представник України увійшов до керівного складу Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань фізичного виховання та спорту. Це відбулося наприкінці лютого на черговій сесії організації в Монако. Головуючою в цьому комітеті стала Південна Африка, іншими віце-президентами від відповідних регіональних груп було обрано представників Ірану, Колумбії, Оману та Туреччини», – зазначив Мовчан.

За його словами, Україна головує у другій регіональній групі CIGEPS і представляє країни Східної Європи, Балтії, Центральної Європи, Балкан.

«ЮНЕСКО є важливим інструментом для реалізації інтересів України у сфері фізичного виховання та спорту на міжнародній арені. Тим паче, що послами цієї поважної організації є відомі українці: президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, брати Віталій та Володимир Клички. Вони активно просувають ідеї співпраці України з ЮНЕСКО у питаннях розвитку фізичної культури та спорту», – сказав урядовець.

Прикладом плідної співпраці на міждержавному рівні у сфері фізвиховання, спорту, а також молодіжної політики Мовчан назвав українсько-литовські стосунки.

«Ми активно розвиваємо співпрацю з національною комісією, постійним представництвом Литви при ЮНЕСКО. На вчорашньому засіданні Кабінету Міністрів, зокрема, було затверджено персональний склад української частини Комітету Українсько-Литовської Ради обміну молоддю. У планах Ради проведення конкурсу, за результатами якого буде визначено найкращі молодіжні проекти, спрямовані на заохочення співпраці у сфері міжкультурного діалогу, пропагування толерантності, взаєморозуміння і кращої обізнаності української та литовської молоді, що відбудуться в Україні та Литві протягом року», – повідомив заступник міністра молоді та спорту.

Надзвичайний і Повноважний посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, своєю чергою, зазначив, що обрання Миколи Мовчана віце-головою Міжурядового комітету ЮНЕСКО поглиблюватиме литовсько-українське співробітництво не тільки на двосторонньому рівні, а й у багатосторонньому контексті.

«Справи ЮНЕСКО є дуже важливими для наших країн. Й обрання представника України до одного з її керівних органів є додатковою можливістю для подальшого розвитку нашої співпраці. До речі, цього року ми відзначаємо 25-річчя встановлення дипломатичних стосунків між Литвою та Україною. Цій події присвячують багато заходів, спрямованих на обмін досвідом європейської інтеграції», – підкреслив Марюс Януконіс.

Нагадаємо, у лютому ЮНЕСКО відмовило Росії і не визнало музей-заповідник «Херсонес Таврійський» російським. 

Теги: ЮНЕСКО

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram