Український тренер покинув свою команду у Казахстані після дивного матчу

Український фахівець Володимир Мазяр подав у відставку із поста наставника «Акжайика» із Казахстану. Команду він очолив у грудні минулого року.

За час його перебування на посаді головного тренера команда обіграла лідерів чемпіонату Казахстану – «Іртиш» (1:0) та «Ордабаси» (4:1), а також зіграла внічию з «Тоболом» (1:1). Досягнення Мазяра не залишилися непоміченими. У квітні він зайняв друге місце в голосуванні за кращого тренера казахстанської першості, а також ставав найкращим тренером 5-го туру.

На цей момент «Акжайик» займає сьоме місце у турнірній таблиці.

Однак останнім часом у фахівця з'явилися проблеми зі здоров'ям. Остаточно підкосила Володимира Івановича поразка від «Актобе» з рахунком 3:5. У зв'язку з цим Мазяр прийняв рішення покинути Казахстан, стверджує «Динамомания». Сам матч був дуже дивним. Відразу після його закінчення наставник уральців Володимир Мазяр заявив, що команда його не слухала, і все було схоже на комедію, а він готовий подати у відставку.

Крім цього, згідно зі статистикою компанії Instat, уральська команда завдала першого удару в сторону воріт «Актобе» з рахунком 5:0 на користь господарів поля, коли результат уже був зрозумілий, – сталося це на 60-й хвилині гри, пострілом повз ворота відзначився Ігор Худоб'як . «Актобе» взагалі припинив бити в бік чужих воріт на 67-й хвилині, останній постріл на свій рахунок записав Маркос Піззеллі.

Ще цікавий той факт, що з 8 в загальній кількості ударів уральців по чужих воротах в цьому матчі 7 припало на частку легіонерів, які прийшли в команду при Володимирі Мазяру, – а саме Маліка Мане, Адерінсоли Есеоли, Ігоря Худоб'яка та Сергія Басова, тільки один раз ворота суперників атакував казахстанець Еркебулан Нургалієв. Це при тому, що в старті «Акжайику» на поле вийшли 5 легіонерів і 6 казахстанців, а одним із зарубіжних гравців був воротар Євген Боровик, якого в перерві замінив Сергій Ткачук. Тобто, по суті статистика така: 5 легіонерів – 7 ударів, 7 казахстанців – 1 удар.

Зі статистики можна зробити висновки про пасивність на полі саме казахстанських футболістів «Акжайику», велика частина яких, а саме четверо з п'яти, грали в захисній лінії, влаштувавши там прохідний двір, завдяки чому суперник мав щастя забити п'ять м'ячів, а ті, хто відповідав за атаку, відбували номер – принаймні, до 60-ї хвилини.