Український Євромайдан підтримали інші країни світу (ФОТО, ВІДЕО)

25.11.2013 13:52
Євромайдан у Берліні
Євромайдан у Берліні
Зображення 1 / 19 Використовуйте клавіші для перегляду
Акції протесту проти призупинки євроінтеграції України набули розголосу у світі – вчора на вулиці, в знаки підтримки українських європрагнень, вийшли люди навіть у Південній Кореї та Індії.

У столиці Великобританії Лондоні вчора відбулось одразу кілька мітингів, участь у яких взяли понад дві сотні українців – дехто прийшов цілими родинами. Мітингувальники співали патріотичних пісень, виголошували промови на підтримку учасників київського євромайдану, скандували гасла «Україно, йди на захід!», «Брюссель! Не здавайте України», «Путін, руки геть від України!» та інші. Активісти лондонського євромайдану домовились збиратися щодня о 19:00 доти, доки це робитимуть їхні співвітчизники у Києві.

«Я хочу щоб Україна була в Європі, я тут пожив, я знаю, що це означає. Що це свобода слова, свобода віросповідання, свобода політична. Я хочу передати привіт майдану в Києві, хочу побажати цим людям, щоб вони достояли до якогось результату, хочу надіятись, що результат буде», - заявив українець, який проживає у Лондоні, Володимир Франюк.

Учасники акції протесту вимагали від уряду України відмінити рішення про відмову від Асоціації з ЄС.

«В українського уряду ще є час змінити своє рішення про призупинення євроінтеграції і не відмовлятися від європейського курсу, який обрав український народ», - сказав директор Українського інституту в Лондоні юрист Ендрю Гундер.

Віце-президент Спілки українців Британії Ірина Терлецька під час виступу заявила, що: «Україна не повинна поступатися під російським тиском, а повинна рухатися в Європу».

О 13:00 вчора євромайдан зібрався у Варшаві – столиці Польщі – біля посольства України. О 13:30 організатори польського євромайдану зачитали текст Звернення до Президента України, Кабміну, Верховної Ради, Міністру закордонних справ, в якому висловили обурення при зупинці євроінтеграції. Мітингувальники підтримали текст звернення гучними оплесками та вигуками.

Під текстом звернення підписались 636 мітигнувальників. Звернення і підписні листи прийняла прес-секретар Посольства України в Польщі Юлія Бородій, яка від імені українських дипломатів, які працюють у Польщі, подякувала всім, хто прийшов взяти участь у мітингу і прийняла звернення з підписами.

«Мені здається, сьогодні – вирішальний день, – каже студентка Катерина Кучмина, яка живе і навчається в Польщі. – У нас був шанс підписати асоціацію з ЄС і був шанс на якесь майбутнє і розвиток. І якщо просто так це залишити, то з цього нічого не буде».

На імпровізованій сцені відбувались виступи. До учасників акції протесту звернулись польські парламентарії, які підтримали прагнення мітингувальників підписати Угоду з ЄС.

«Перед підписанням Угоди переговори проведено, більшість умов – виконано, всі найважливіші політичні сили України підтримали Угоду. – заявив депутат Польського Сейму Марчін Свеньцицкий. – І за кілька днів до підписання Україною піддалася енергетичному, торговому тиску. Апелюємо до влади України, щоб не піддалася цьому шантажу!».

Організатори також дозволили виступити перед учасниками євромайдану у Великобританії російській опозиційній партії «5 грудня», яку створили після акцій протесту у Москві.

«Це не російський народ виступає проти євроінтеграції України, – сказала жінка. – Це Путінський режим виступає проти цього. І російський народ, і російська опозиція підтримує український народ в їх русі до Європи, оскільки ми, Росія, також хочемо зробити цей рух».

Виступили також польський політолог, українські вчені-соціологи, які живуть і працюють у Польщі. З натхненним виступом звернувся до присутніх 29-річний фізіотерапевт з вищою освітою, який працює на будівництві у Варшаві, Максим Морозюк. Він описав занепад, в якому живе сучасна Україна і закликав усіх присутніх до дій, які вивели б країну на європейський шлях розвитку.

На стихійно утвореній сцені, утвореній неподалік політичної, жінки і молоді чоловіки співали відомі українські народні та повстанські пісні. Коли закінчували співати, присутні просили: «Ще».

Близько 16 години організатори оголосили, що мітинг під Посольством відбуватиметься до 29 листопада щодня.

Біля Бранденбурзьких воріт у Берліні, у неділю, 24 листопада, зібралися не менше 250 людей самого різного віку. Багато хто прийшов із дітьми.
До акції приєдналися українці , які спеціально прибули до Берліна з Гамбурга, Дрездена, Лейпцига і Штутгарта.

Депутат Бундестагу попереднього скликання Віола фон Крамон заявила, що: «український народ, звичайно, повинен сам вирішувати свою долю. І якщо сьогодні на вулиці вийдуть десятки тисяч людей, то це буде виразним сигналом президенту Януковичу. Зі свого боку, канцлер Ангела Меркель, очевидно, має зустрітися з президентом України. Як це зробив нещодавно президент Путін. Потрібно донести до Януковича думку про те, що європейське майбутнє України, те, що дасть його країні співпраця з ЄС, – це набагато більше, ніж разова компенсація, обіцяна йому Росією».

Громадяни України влаштували євромайдан і у найбільших містах Норвегії. На Євромайдані в Бергені і Осло вийшли громадяни України, які живуть у цій скандинавській країні. Люди заявили про свою підтримку підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом на саміті у Вільнюсі, який відбудеться 28-29 листопада.

«Українці в Бергені разом з друзями з Осло підтримали 100 тисяч чоловік в Києві в їх праві вибирати геополітику», – повідомив учасник акції Анатолій Кирилюк.

23-24 листопада мітинги на захист української євроінтеграції відбулись навіть в Індії.

Також, українську євроінтеграцію підтримали і в Південній Кореї.
«Українська спільнота в Південній Кореї висловлює солідарність з українцями щодо європейського вибору нашої країни. Ми з вами на нашому майдані!», – розповсюдили повідомлення активісти.

До протесту українців закликав і Український конгресовий комітет Америки в Нью-Йорку. Активісти чекали під будівлею Постійного представництва України при Організації Об'єднаних Націй у суботу о 3:30.
Аналогічні акції відбувались в Пармі і Клівленді, Чикаго, Вашингтоні.

«Небайдужі українці організувалися через соцмережі. На мітингу співали і закликали Президента України повернутися до євроінтеграційного курсу. Демонстранти виступили на підтримку протестних акцій, які в даний час йдуть по всій Україні», – зазначає кореспондент 5-го каналу.

У Канаді українці збиралися в Торонто.

Свій євромайдан влаштували в Італії.

«У Римі українці вийшли на площу і висловили свою позицію щодо рішення уряду призупинити підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом. Ініціативу проявили студенти, які навчаються в римських університетах. Молодь написала відкритий лист підтримки учасникам Евромайдана в Києві. Одночасно листи опублікували в Facebook. Тепер українці в Римі планують розширити географію Евромайдана в Італії. Обіцяють долучити й інші міста», – йдеться в повідомленні.

Євромайдан відбувся на площі Люксембург перед будівлею Європейського парламенту у Брюсселі. На мітинг зібрались близько 100 осіб – окрім української символіки вони тримали плакати з гаслами «Україна, вставай, ми з тобою», «Ми – за європейський вибір». Акцію спонтанно ініціювала молодь. Тривала вона близько години. На завершення мітингувальники виконали гімн України. Акція відбулась спокійно, поліції не було.

Повідомляється, що аналогічні євромайдани відбулись у Чехії, Франції, Відні, Парижі, Лісабоні, Акції протесту проти призупинки євроінтеграції України набули розголосу по Європі – українські європрагнення підтримали навіть у Південній Кореї та Індії.
 та інших країнах.

Посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський відзначив масову мобілізацію українців на підтримку підписання Угоди про асоціацію.

«Я відзначаю масову мобілізацію громадян України на підтримку підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом», – йдеться в розповсюдженій заяві прес-службою представництва Євросоюзу в Україні.

«Ми продовжуємо твердо дотримуватися нашого зобов'язання перед народом України, який повинен бути головним бенефіціаром Угоди завдяки посиленій свободи і процвітання, які принесли б Угоду», – додав Томбінський.

 

 

 

 

Джерела: Подробности-ТВ, gazeta.ua, Главкомdelfi.ua


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram