Українці платитимуть податок від продажу вживаних речей в комісійних магазинах

Згідно з роз'ясненнями ДФС, за здачу в комісійний магазин поношених речей, побутової техніки або меблів українці повинні платити податок – виручені гроші є додатковим доходом, з якого повинен стягуватися податок на доходи фізичних осіб.

Про це повідомляє UBR.

«Коли приймали Податковий кодекс, були запеклі дискусії з цього приводу. Внаслідок, отримані таким чином гроші віднесли до категорії інші доходи. Але про це не знають не те що прості українці – навіть багато підприємців», – повідомив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Так, посередник-комісійний магазин (юридична особа), є податковим агентом і повинна утримувати з виплачених людині коштів ПДФО і військовий збір. Крім того, зобов'язаний відображати інформацію про виплачені доходи і утримані збори в податкових звітах.

«Мабуть, стоїть завдання поповнення бюджету, а джерела обмежені. Ось і звертають увагу на кожну деталь», — зазначив керуючий партнер адвокатського об'єднання «Suprema Lex» Віктор Мороз.

Мораторій на перевірку бізнесу, що діє в Україні, не може захистити підприємців від позапланових перевірок податкової. І якщо виявлять неналежним чином оформлений товар, прийнятий на реалізацію, магазин покарають за невиконання обов'язків податкового агента.

Великі комісіонки дотримуються правил, але більшість дрібних операторів, особливо регіональних, по-старому оформляють простенькі квитанції.

«Квитанція теж вважається первинним бухгалтерським документом. Вона дозволяє хоч якось ідентифікувати людину за прізвищем та адресою (якщо вона вказана). Але цього недостатньо для інформації про стягнення податку. У людини буде недоїмка по ПДФО, що загрожує штрафами. Хоча, звичайно, велике питання, як податкова буде відслідковувати реальна чи це людина, і стягувати з нього збори. Особливо, якщо це робити не вибірково, а, скажімо, взятися за перевірку всіх клієнтів комісіонки», – наголосив Віктор Мороз.

Якщо ж ГФС не зможе відшукати платників податків, пред'являть претензії магазину. Це і повинно стимулювати останніх змінювати підходи до оформлення договорів. Паспорт та код потрібен кожному, хто збирається продати непотрібну річ у комісійному магазині. Навіть якщо йдеться про зовсім невеликі суми – 10-20 грн.

«До речі, аналогічні вимоги повинні застосовуватися і до клієнтів ломбардів", - розповів Олександр Охріменко. Якщо людина здала річ, але не викупила її, з отриманих на руки коштів потрібно сплатити податок.

Відзначено, що при роботі з комісіонкою-юрособою, утримує податок та інформує ГФС магазин. Але людина зобов'язана вказати отриманий дохід у податковій декларації після закінчення податкового періоду. Як правило – до травня того року, що настає за податковим періодом, у якому отримано дохід. Платити нічого не треба.

Якщо б/у товар реалізований через фізособу-підприємця, то людина зобов'язана вказати дохід в декларації та самостійно сплатити ПДФО в розмірі 18% і військовий збір 1,5%.

 

«Вголос»

 

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 14 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Марина22 серпня 2017 00:01 Відповісти IP:  212.115.253.--- В налоговой работает соседка, ее муж официально не оформлен. Почему не проверяют своих сотрудников? И технический персонал налоговой не оформлен. Вот такая правда жизни
 • Курт21 серпня 2017 20:41 Відповісти IP:  185.170.41.--- Всі електронні деклрації податкова уже перевірила? Податківці самі заплатити не хочуть податки з "додаткових доходів" у вигляді хабарів?
  Головне морду тримати наче ні в чому не бувало, застосовуючи подвійні стандарти до себе і всіх решту.
  Пора брати з повітря податок і за перегляд телевізійних програм, а ще за простій населення у вихідні.
  Яке відношення має держава до вживаних речей? За них у же сплачені податки при купівлі.
  З Кіпру і Панами зняли "подвійне оподаткування", а тут ввели.
  Ненажруться жиди.
 • Чиполино21 серпня 2017 19:31 Відповісти IP:  193.110.22.--- наша жизнь напоминает мультфильм "Чиполино" 1961 года. Нужно всей ВР его пересмотреть, может чего то научатся, кроме как деньги рубить.
 • Пенсионер21 серпня 2017 19:23 Відповісти IP:  94.248.38.--- Вещи были куплены за деньги с которых уплачен подоходный налог. ИДИОТЫ
 • Украинка21 серпня 2017 19:03 Відповісти IP:  46.8.34.--- Просто в голове не укладывается , есть ли элементарные понятия и способность мыслить у 450 законодателей, как можно было вообще за это проголосовать !!!! Какая речь может идти о дополнительном доходе , а кто нибудь посчитал расходы на приобретение той или иной вещи , это же расходы !!! Очень, очень досадно понимать что , к сожалению , в нашей стране законодательный орган - Верховна рада живет оторвана от реальной жизни
 • Konstantin21 серпня 2017 19:03 Відповісти IP:  93.73.94.--- А не вистчить державі тих податків, які вже були утримані з сум, які після оподаткування були витрачені на купівлю тих самих речей, які віддаються громадянами у комісійні магазини? Сума грошей від реалізації майна громадян - чисті у податковому сенсі, так би мовити - "відмиті", ніколи ще в історії держави уживані речі не реалізовувалися дорожче, ніж були куплені, виключення - шмат землі або квартира, будинок, та й то - в доларовому еквіваленті, сенс має розповсюдити на реалізацію саме таких надбань та й то - зпа наявності нотаріально засвідчених фактів купівлі-продажу з урахуванням вартості у твердій валюті, отакої......
 • Наталя21 серпня 2017 19:12 Відповісти IP:  31.128.172.--- А товар который не смогли продать в комиссионке нужно нести под стены ВР, пусть носят бесплатно.
 • инкогнито21 серпня 2017 19:01 Відповісти IP:  178.251.106.--- А если продал завод - платить не надо.
 • Украинский Слава21 серпня 2017 19:00 Відповісти IP:  109.95.50.--- Слава Украине!
 • Здоровий глузд22 серпня 2017 21:56 Відповісти IP:  79.137.67.--- Ти що тут забуло ч*мо московоболотне? Плати податки Кадирову мовчки - в світі чистіше буде без тебе чорноротого.
 • виктор21 серпня 2017 18:56 Відповісти IP:  172.252.127.--- уже можно кричать слава усраини, или ещё лучше будет?
 • Курт21 серпня 2017 20:43 Відповісти IP:  60.248.162.--- Свиня російська, на Росії проблем немає? Іди нах бидло.
 • Михаил21 серпня 2017 19:09 Відповісти IP:  93.76.179.--- Рот закрой, ушлепок. Власть можешь критиковать и обгаживать как хочешь. Украину не смей трогать, подонок.
 • Васілій21 серпня 2017 19:07 Відповісти IP:  185.40.48.--- Ще, до речі, можна встановити податок на волосся, яке зістригають у цирульнях з чоловіків та жіночих.
  З головинного волосся звичайно.
  А ще - встановити податки за споживання повітря та платіж за забруднення амосферної природи видиханням відпрацьованого повітря з легень людських та легень їх домашньої худоби..
  От і буде на підвищення оплати "важкої" праці кабмінівцям, депутатам та іншим слугам народу та мільйонні премії головним правникам Міністервівства Юстиційного, про яке он сьогодні написали у Інтирнеті.

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram