Тепер Україна очікує реакції РФ на цю ініціативу, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко у Facebook.

«Під час засідання гуманітарної групи і на ТКГ в Мінську українська сторона висловила позицію про готовність передати РФ 23 росіян, що знаходяться в українських тюрмах за злочини проти суверенітету і територіальної цілісності України, за злочини, пов'язані з війною, в обмін на українських політв'язнів, що утримуються в тюрмах РФ. Тепер ми очікуємо реакції і відповіді російської сторони на ці ініціативи», – зазначила Геращенко.

Також вона додала, що ключовими сьогодні в Мінську були питання безпеки, щоденне порушення іншою стороною Великоднього перемир'я і новий етап звільнення заручників.
«Звичайно, ми піднімали питання і звільнення бранців, що в тюрмах РФ, і з окупованих територій. Тут ми готові до найширшого здорового компромісу, за виключенням неприйнятних позицій, як то звільнення беркутівців і т.д.», – уточнила Геращенко.