Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоханнес Хан у ході візиту до Києва, 9 листопада, висловив розчарування з приводу відсутності прогресу у виконанні Україною умов отримання 50 мільйонів євро за планом Контракту “Реформи заради інвестицій”.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Я не хочу приховувати своє розчарування Контрактом Реформи заради інвестицій, де йшлося про допомогу в 50 млн євро. На жаль, тільки одна умова була виконана. Ми могли б використовувати 10 млн, а решта 40 млн будуть втрачені. Це не те, що нас може порадувати”, – сказав Хан на зустрічі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом у п’ятницю в Києві.

Відзначимо, новий контракт “Реформи заради інвестицій” Хан запропонував у кінці квітня. Він пропонує Києву доступ до нового фінансового інструменту ЄС, зовнішньому інвестиційному плану. Кошти мають піти на компенсації кредитування банківськими установами та інвестування в реальний сектор економіки.

Для цього Україна повинна була до парламентських літніх канікул виконати три умови: забезпечити незалежність регулятора у сфері енергетики (НКРЕКУ); забезпечити повноцінне функціонування бізнес-омбудсмена; скасувати вимоги щодо електронного декларування для антикорупційних активістів.