Про це повідомляє «Укрінформ».

Церемонія відбулася в понеділок, у Посольстві України у Вашингтоні. Однак тут ідеться не стільки про «безвіз» та розширені можливості для відпочинку на Карибах, як може здатися на перший погляд, скільки про посилення політичної підтримки України з боку держави-члена ООН на тлі російської агресії. Крім того, залишається питання повернення грошей Лазаренка в Україну з цієї країни.

Відстань від Сент-Джонса (столиці острівної держави) до Києва краще вимірювати не в кілометрах, а в годинах польоту. Виходить щонайменше тринадцять годин літаком разом з пересадкою в Європі. Антигуа і Барбуда відома передусім своїми мальовничими курортами на Карибах. Однак попри те, що тут нараховується понад кілька сотень обладнаних пляжів і зон відпочинку, цей курорт навряд чи стане доступним одразу для більшості українців після підписання безвізу.

Найважливішою для України ця держава залишається в якості політичного партнера, а саме в ООН. Тут є маленький нюанс: острови в Карибському басейні регулярно потерпають від ураганів, й отримують міжнародну підтримку, у тому числі від організацій, а також окремих країн, у тому числі від Росії, що часто супроводжується політичним підтекстом. Втім це не завадило Антигуа і Барбуді стати на бік України, коли в ООН відбулися голосування проти російської агресії та окупації Криму.

«Той виклик, що постав перед Україною, коли ваш сусід, який вторгся на вашу територію й досі намагається залякати вас, нав'язати своє панування, не є унікальним. Ми, маленькі країни в Карибському басейні, відчуваємо подібні проблеми постійно», – пояснив позицію Антигуа і Барбуди посол цієї країни в США сер Рональд Сандерс.

«Вголос»