Столицю Польщі заполонили плакати зі зображенням мігранток із України.

Українська художниця Оксана Брюховецька намалювала українок на 200-гривневій купюрі зі зображенням відомої української поетеси та письменниці Лесі Українки. А вгорі на плакатах напис польською: “Я — українка!” — передає “24 канал“.

На плакатах намальовані українки, котрі переважно їдуть в Польщу працювати посудомийницями, прибиральницями, збирати ягоди, чи працювати в магазинах.

Художниця пояснила, чому вирішила поєднати на своїх плакатах образ української заробітчанки та Лесі Українки.

“Українка — так найчастіше називається трудова мігрантка у Польщі. Леся Українка — це псевдонім видатної поетеси, письменниці, перекладачки, яка на початку ХХ століття займалася популяризацією феміністичних та соціалістичних поглядів. Сьогодні ця складова її творчості маргіналізована — натомість Леся Українка вважається іконою української культури, а її портрет прикрашає 200-гривневу купюру”, — прокоментувала Брюховецька свою неоднозначну рекламу.

Мисткиня заявляє, що статус українок та їхня праця за кордоном мають стати предметом дискусії про сучасні форми капіталістичної економіки та гендерної політики.

Українці сприйняли цю рекламу неоднозначно, заявивши у коментарях до відовідного поста в Мережі, що ця реклама принижує гідність українських жінок.

“Ніби українки лише їздять туди лише на ягоди та мити туалети??? Забули, скільки наших викладачок-професорів читають лекції в польських університетах, мед.закладах?” — запитує користувач Facebook Оксана Тарнавська.