Про це йдеться у матеріалі «Української правди», де зазначають з посиланням на джерела у правоохоронних органах, що збором інформації займалася СБУ на прохання АП.

Разом з тим, за їхніми даними, відповідні матеріали отримує й голова МВС Арсен Аваков, які стосуються не лише журналістів – а й політиків.

«Протягом кількох місяців ми спілкувалися з багатьма співробітниками Адміністрації президента та людьми з близького оточення Порошенка, які підтверджували, що подібні аналітичні записки дійсно існують і уважно вивчаються найвищим керівництвом держави», – повідомляють в УП.

Як відомо, в серпні «Українська правда» надіслала запит у СБУ стосовно можливого стеження за Павлом Шереметом та керівником видання Оленою Притулою – однак там не прокоментували, зазначивши, що це не відповідає законам про оперативно-розшукову і контррозвідувальну діяльність.

Зі свого боку, медіа-юрист Тарас Шевченко розповів, що громадяни ніяк не можуть з'ясувати, чи прослуховує СБУ номер телефону чи ні. За його словами, прослуховувати можна лише за рішенням суду, проте, що судове рішення було отримане правоохоронцями, ніхто не має права повідомляти.

«Усі документи про те, кого й чому прослуховують, є засекреченими. Тому таким чином можна робити фальсифікації і прослуховувати будь-кого. Наприклад, для цього пишуть, що отримали інформацію про причетність особи до підготовки терористичного акту. Потім це може не підтверджуватися, але ж людину слухають», – сказав юрист.

Працівники УП впевнені, що прослуховування здійснюється незаконно. На їхню думку, таким чином влада намагається дізнатися про майбутні розслідування та матеріали.

«Ми впевнені, що прослуховують не лише журналістів «Української правди», але й інших наших колег. Ми вимагаємо від президента, голови СБУ, голови МВС, голови Нацполіції відреагувати на відомості, викладені в цьому тексті. Ми хочемо знати – хто, з якою метою і яким чином прослуховував журналістів «Української правди» протягом останнього року», – додали у виданні.

Видання повідомляє, що у жовтні 2015 року журналісти готували розслідування, стосовно монопольного становища російської компанії «Мегаполіс» на українському тютюновому ринку. Кореспондент мав взяти коментар у голови АП Бориса Ложкіна, який мав стосунок до подій. Вона написала про своє прохання у месенджері «Viber». Однак, пізніше стало відомо, що інформація знімалася через текстові повідомлення месенджера.

«Одна з текстових аналітичних записок, що є в розпорядженні УП, стосується цього розслідування. Зрештою, Ложкін відмовився спілкуватися з УП, передавши через своє оточення, що не має зв'язків із Кауфманом та Мегаполісом. З цієї аналітичної записки можна зробити висновок, що інформація знімалася через текстові повідомлення месенджера «Viber», – повідомляє УП.

Журналісти кажуть, що матеріал спочатку обговорювався у чаті «Facebook» між Мусаєвою, Жартовською та тодішнім кореспондентом УП Андрієм Самофаловим.

Пізніше, Жартовській зателефонував журналіст УП Роман Кравець, який запропонував тему на кшталт вищезгаданої – хто впливає на Порошенка. На це, журналістка телефоном сформулювала тему приблизно: «Яструби та голуби: боротьба за вуха Петра Порошенка».

«В аналітичній записці допущені певні неточності: зокрема, нічого не сказано про голубів, але в цілому така розмова мала місце», – наголошує УП.